Home
Pomocna dłoń dla Olgi Kostki Drukuj Email
Poniedziałek, 09. Wrzesień 2013 06:11
Po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy trzecią część akcji dla Olgi Kostki, 8-mio miesięcznej dziewczynki, która cierpi na siatkówczaka, czyli nowotwór oka.

Na początku września Olga miała konsultację w Londynie i niestety potwierdziły się najgorsze obawy: guz zaczął się odradzać. 

Jej mama napisała: "3 września byliśmy na konsultacji w Londynie u doktora Hungerforda, który w leczeniu siatkówczaka ma ponad 30 lat doświadczenia. Potwierdził najgorsze - guz zaczął się odradzać.

Aby uratować oczko Olgi, musimy podać jej kosztowną chemię Melphalan bezpośrednio tętnicą udową do oka. Wtedy skuteczność jej działania wyniesie 80%!

Niestety, koszt podania jednej dawki to 18 300 funtów, a do tego za każdym razem musimy trzeba zrobić badanie oka za 2 320 funtów. Takich dawek potrzebujemy aż trzy w odstępach 4 tygodniowych, a czasu na zebranie pieniędzy mamy niewiele. Pierwsze badanie już 2 października, a po nim od razu ma nastąpić podanie pierwszej dawki Melphalanu.

Dlatego, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu potrzebnych środków na ratowanie zdrowia i życia naszej córeczki."

My również ponawiamy apel o wspomożenie malutkiej Olgi w jej walce w nowotworem. 

To co zrobiliśmy do tej pory jest wspaniałe i dlatego musimy działać dalej. Po ostatnich akcjach pozostało do sprzedania jeszcze kilka rzeczy i voucherów ofiarowanych nam przez okoliczne firmy. Ich szczegółowa lista będzie wkrótce opublikowana na Waterpol.org.

Jeśli chcielibyście zorganizować zbiórkę pieniędzy w swoim miejscu pracy, szkole, wśród znajomych - ZRÓBCIE TO!

Można również wrzucać pieniądze dla Olgi do specjalnych puszek, które znajdują się w: polskich sklepach w Waterford (Wisła, Sami Swoi, Polonez, Galicja), w polskiej restauracji Koliba, w naleśnikarni Sweet Port, w salonie fryzjerskim Lena, a także w polskim sklepie mięsnym w New Ross.

Podczas dwóch pierwszych akcji zebraliśmy ponad 1800 Euro, postarajmy się by to nie poszło na marne i pomóżmy uratować oko Olgi. Dla niej liczy się każdy cent.

Wszelkie informacje, numery kont i paypal dostępne są na stronie Olgi: www.olgakostka.pl

Jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie zbiórek pieniędzy dla Olgi, albo chcielibyście włączyć się w tą akcję, prosimy dzwonić na numer 085 706 89 33 (Joanna Ossowska)

Wygrajmy tę walkę razem!