Radny Eddie Mulligan woli samoloty od dronów

Radny Eddie Mulligan woli samoloty od dronów

Mulligan woli samoloty od dronów

Radny z partii Fianna Fail, Eddie Mulligan, w ostrych słowach skrytykował ministrów Johna Halligana oraz Shane’a Rossa za brak działań zmierzających do zapewnienia rozwoju lotniska w Waterford.
“Minister Halligan musi przestać bawić się dronami i postarać się przywrócić regularne połączenia komercyjne,” stwierdził radny Mulligan. “Nasze lotnisko przechodzi trudny okres, a przedstawiciele rządu dodatkowo stawiają jego przyszłość pod znakiem zapytania.“

Pod koniec ubiegłego roku Minister Transportu Shane Ross zapowiedział, że rząd rozważy przyznanie dodatkowych funduszy na rozwój lotniska w Waterford. Decyzję uzależnił od przeprowadzenia analizy przez niezależnych konsultantów “w pierwszych miesiącach 2018 roku”. Niestety do tej pory nie zamówiono ani konsultacji ani nie podjęto żadnych wiążących decyzji.

“Od wielu miesięcy waży się kwestia dofinansowania dla lotniska. Czy nie nadszedł już czas, by minister Halligan, członek tej samej grupy parlamentarnej co minister Ross, zaczął walczyć o inwestycje?” zapytuje retorycznie radny Mulligan. “Dofinansowanie dla portu lotniczego w Waterford jest kluczowe dla całego regionu południowo-wschodniego. Moim zdaniem wniosek o taką inwestycję powinien zyskać wsparcie także ze strony Kilkenny, Carlow i Wexford.“
Loty przyniosą rozwój

Regularne, komercyjne loty z lotniska w Waterford zakończyły się w czerwcu 2016. W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że lotnisko ma szanse stać się centrum badawczym dronów. Radny Mulligan uważa, że zamiast planować utworzenie takiego centrum należałoby się postarać o ściągnięcie do Waterford linii lotniczych.

“Stałe połączenia lotnicze przyczyniłoby się do rozwoju lokalnego biznesu i sektora turystycznego,“ twierdzi radny Mulligan.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *