17. Imagine Festival już w październiku

Imagine Festival
fot. Waterford Arts

W dniach 18-28 października w Waterford odbędzie się 17. Imagine Festival, na który tradycyjnie zaproszono artystów z Waterford, z całej Irlandii oraz z kilku krajów europejskich. W tym roku do festiwalu włączono wszystkie imprezy związane z Waterford Writers’ Weekend i John Dwyer Trad Weekend. W sumie w całym mieście zorganizowanych zostanie 130 różnych wydarzeń.

Podczas oficjalnej prezentacji programu imprezy organizatorzy zachęcali mieszkańców Waterford do propagowania idei festiwalu poza granicami miasta. Zarówno organizatorom jak i władzom miasta bardzo zależy na promocji festiwalu i na ściągnięciu licznej widowni.

– Imagine Festival to doskonała okazja na pokazanie, jak twórczy są mieszkańcy naszego miasta czy regionu. Jednocześnie obecność artystów z całego świata czyni go imprezą międzynarodową. W tym roku niektórzy artyści zaprezentują prace czy występy przygotowane specjalnie na ten festiwal – mówił na otwarciu burmistrz Waterford, Joe Kelly.

Jak stwierdził szef komitetu organizacyjnego, Ollie Breslin, głównym zadaniem Imagine Festival jest promocja lokalnych talentów i pokazanie tego co Waterford ma najlepsze. Wyjątkowe imprezy przyciągające lokalną publiczność mają też zachęcić mieszkańców Waterford do zaangażowania się w tworzenie sztuki na każdym kroku.

– Uważamy, że każdy może znaleźć coś dla siebie, ale wierzymy też, że każdy z nas jest trochę artystą. Być może właśnie dzięki Imagine Festival ktoś odkryje w sobie niezwykły talent – mówił Ollie Breslin.

Zachęcił on do sięgnięcia po program festiwalu i zapewnił, że każdy znajdzie w nim coś interesującego spośród 130 festiwalowych imprez. Szczegółowy program można obejrzeć i ściągnąć ze strony www.imagineartsfestival.com.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.