175 000 euro na poprawę infrastruktury turystycznej

175 000 euro
fot Outsider.ie

Poseł z Waterford John Halligan ogłosił, że w roku 2019 hrabstwo Waterford otrzyma w sumie 175 000 euro na poprawę infrastruktury turystycznej w ramach drugiej transzy programu Outdoor Recreation Infrastructure Scheme. Dotacje otrzymają w sumie trzy działające już projekty, które mają nadzieję ściągnąć jeszcze więcej turystów do hrabstwa i miasta.

Niedawno otwarta trasa spacerowa Minaun & Whortle Walk przy ujściu rzeki Suir otrzyma 81 760 euro na poprawę stanu trasy oraz otwarcie przejścia pomiędzy Passage East i Cheekpoint. Tramore Nature Park otrzyma dotację w wysokości 64 900 euro na konieczne naprawy trasy widokowej oraz budowę infrastruktury umożliwiającej obserwację ptaków.

Z kolei trasa spacerowa Nire Valley Walks w Ballymacarbry otrzyma wsparcie w wysokości 27 503 euro na uruchomienie nowych atrakcji wzdłuż trasy położonej w malowniczej dolinie rzeki Nire.

– 175 000 euro dotacji z pewnością pozwoli na szybszy rozwój tych atrakcji. Słowa uznania należą się lokalnym społecznościom z Cheekpoint, Passage East i Crooke, które przyczyniły się do ponownego otwarcia trasy spacerowej nad ujściem rzeki Suir. Z kolei mieszkańcy i władze Tramore należy pochwalić za ciężką pracę włożoną w osuszenie części bagien przy jednoczesnym zachowaniu środowiska naturalnego dla mieszkających tam ptaków i innych zwierząt – mówił poseł Halligan.

Ma on nadzieję, że ulepszone trasy spacerowe i punkty widokowe będą ściągały do Waterford jeszcze więcej turystów i przyczynią się do rozwoju rynku turystycznego w całym hrabstwie.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.