Drugi kampus WIT na terenie fabryki kryształów?

WIT szuka sposobów na rozwój

Władze Waterford Institute of Technology (WIT) wyraziły zainteresowanie przejęciem terenów po byłej fabryce kryształów przy Cork Road, jeśli tylko uczelnia otrzyma na ten cel fundusze. Richard Hayes, wicedyrektor uczelni odpowiedzialny za strategię rozwojową, stwierdził, że WIT szuka  sposobów na rozwój, gdyż obecny kampus “dosłownie pęka w szwach”.

– Od pewnego czasu brakuje nam już miejsca. Musimy rozejrzeć się za nowym budynkiem, lub miejscem na drugi kampus – mówi Hayes.

Według niego teren po fabryce kryształów, położony tuż przy obecnym kampusie, byłby idealnym rozwiązaniem dla uczelni. Jeśli WIT otrzyma fundusze na dalszy rozwój, zainwestowanie w ten teren wydaje się dobrym, długoterminowym posunięciem.

Zdaniem Hayes’a WIT musi szybko rozważyć strategie rozwojowe, aby zapewnić uczelni stały napływ nowych studentów.

– By stworzyć warunki sprzyjające nauce i rozwojowi, należy osiągnąć pewną masę krytyczną. Mówiąc wprost, jeśli młody człowiek rozważa pójście na studia, to wybierze raczej uczelnię, na której studiuje 10 000 innych studentów, niż taką z zaledwie 50 studentami. Co więcej, im bardziej oddziale się od siebie poszczególne części uczelni, tym trudniej zapewnić wszystkim podobne warunki nauki, na przykład dostęp do biblioteki, sal wykładowych, laboratoriów czy nawet stołówki.

Obecnie WIT opracowuje plan rozwoju uczelni. Jej przyszłość jest w dużej mierze uzależniona od możliwości ekspansji na nowe tereny lub do nowych budynków.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.