51 zastrzeżeń wobec osiedla na Williamstown

Williamstown
Fot. Munster Express

An Bord Pleanala, agencja rządowa zajmująca się planowaniem przestrzennym i wydając pozwolenia na budowę, otrzymała aż 51 wniosków z zastrzeżeniami wobec planowanego osiedla na Williamstown. Okoliczni mieszkańcy oraz lokalni radni twierdzą, że osiedle na którym mają powstać 324 domy i mieszkania spowoduje paraliż komunikacyjny całej okolicy i pogorszy warunki obecnie mieszkających w pobliżu.

Jedną z osób, które wyraziły swoje zastrzeżenia jest radny Eddie Mulligan, którego wniosek liczy kilka stron i wylicza wszystkie problemy, z którymi spotkają się mieszkańcy Williamstown jeśli inwestycja dojdzie do skutku. Jego zdaniem bez usprawnienia infrastruktury drogowej i uruchomienia transportu publicznego okolice planowanego osiedla czeka całkowity paraliż komunikacyjny.

Wyraził on także zastrzeżenia wobec budowy bloków mieszkalnych, które jego zdaniem nie tylko zniszczą krajobraz okolicy, ale przede wszystkim pozbawią światła słonecznego kilkanaście domów na pobliskim osiedlu The Paddocks.

Także pozostali radni, Davy Daniels, Pat Fitzgerald i Michael Doyle zwrócili uwagę na problemy komunikacyjne oraz zbyt gęstą i zbyt wysoką zabudowę. Ich zdaniem planowana inwestycja może bezpowrotnie zniszczyć krajobraz Williamstown.

Przed ostatecznym podjęciem decyzji An Bord Pleanala przeprowadzi prawdopodobnie przesłuchanie, w którym będą uczestniczyli przedstawiciele firmy budowlanej oraz niektórzy autorzy wniosków z zastrzeżeniami.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.