Alarm bombowy w Tracey’s Hotel

Tracey's Hotel
fot. WLR FM

Ponad 300 gości Tracey’s Hotel zostało wczoraj wieczorem ewakuowanych po tym jak Garda otrzymała anonimowe zgłoszenie, że w hotelu podłożona została bomba. Natychmiast po zgłoszeniu powiadomione zostało kierownictwo hotelu, a pierwsi funkcjonariusze Gardy byli na miejscu w ciągu zaledwie dwóch minut.

302 gości hotelowych musiało opuścić budynek na czas przeszukania go przez specjalistyczną grupę saperów. Zamknięto także The Quay, przy której mieście się hotel. Na szczęście alarm okazał się fałszywy i około godz. 20.30 goście hotelowi mogli wrócić do swoich pokojów.

– Około godz. 19.00 Garda otrzymała informację, że w hotelu jest bomba, która wybuchnie w ciągu godziny. Od razu powiadomili mnie osobiście i nakazali ewakuację hotelu. W sumie ponad 300 gości i cały personel opuścił hotel w niespełna 9 minut – mówił po całym wydarzeniu John Tracey, właściciel Tracey’s Hotel.

On sam wraz z jednym z managerów uczestniczył w poszukiwaniach bomby i pomagał Gardzie dotrzeć do wszystkich możliwych miejsc ukrycia ładunku. Zdaniem saperów to dzięki ich pomocy hotel został tak szybko i sprawnie przeszukany.

W trakcie akcji Gardy zamknięta była The Quay oraz most, przy którym znajduje się Tracey’s Hotel. Ruch samochodowy kierowany był na objazdy, co spowodowało ogromne korki w centrum miasta i niemały chaos komunikacyjny. Rozładowanie korków zajęło Gardzie około dwóch godzin.

Po zakończeniu akcji w hotelu Garda zaapelowała do każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje o fałszywym alarmie o zgłaszanie się na posterunek na Ballybricken osobiście lub telefonicznie (051 305300).

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.