Allsop zostawił pracowników na lodzie

Allsop
fot. Allsop

Allsop Europe Ltd, firma zajmująca się zarządzaniem nieruchomościami, ogłosiła, że zamknie swój oddział w Waterford zwalniając wszystkich 18 pracowników. Jednocześnie pracownicy dowiedzieli się, że firma nie wypłaci im odpraw, oraz że pracownicy będą musieli dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Mimo negocjacji, w których uczestniczyli przedstawiciele związku zawodowego SIPTU, zarząd firmy pozostał nieugięty i nie poszedł na żadne ustępstwa. Pozostał głuchy nawet na argumenty, że pracownicy zostaną bez pensji i odpraw w okresie świątecznym.

– Można powiedzieć, że na tydzień przed Bożym Narodzeniem powiedziano nam, że nie mamy już pracy i że nie dostaniemy żadnych odpraw. W takich chwilach człowiek zaczyna się zastanawiać, jaki był sens poświęcania tej firmie swojego czasu, skoro ona teraz tak traktuje człowieka. Od jakiegoś czasu warunki pracy się pogorszyły i ludzie martwili się o przyszłość, ale nie spodziewali się takiego ciosu – mówi jeden z pracowników pragnący zachować anonimowość.
Allsop nie chciał negocjacji

W przypadku grupowych zwolnień firma powinna dać pracownikom i związkom zawodowym 30 dni na konsultacje dotyczące warunków zwolnienia i odpraw. Jednak w tym przypadku takie konsultacje nie miały miejsca ze względu na przerwę świąteczną. Negocjacje ze związkami zakończyły się bardzo szybko, gdy okazało się, że zarząd firmy nie jest gotów na żadne ustępstwa.

– Jestem ogromnie rozczarowany postawą kierownictwa Allsop. Firma zakończyła sprawę w najgorszy z możliwych sposobów zostawiając pracowników na lodzie – mówi Mark Flynn z SIPTU.

Dodał on, że członkowie związku próbowali rozmawiać z kierownictwem firmy, ale zarząd jasno stwierdził, że nie ma żadnych szans na odroczenie zwolnień ani na odprawy.

– Będziemy apelować do wszystkich lokalnych polityków oraz do tych na szczeblu krajowym, by pomogli pracownikom uzyskać rządową pomoc w tej trudnej sytuacji. Każdy ze zwolnionych powinien otrzymać pełne świadczenia w jak najszybszym czasie – mówi Mark Flynn.

Kierownictwo Allsop nie komentuje sprawy a jedynie wydało krótkie oświadczenie, w którym czytamy, że po utracie ważnego kontrahenta firma z wielkim żalem jest zmuszona zamknąć swój oddział w Waterford. Kierownictwo podziękowało wszystkim pracownikom za wieloletnią pracę i życzyło im powodzenia w przyszłości.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.