Arcadia zaprasza na ognisty pokaz w Portlaw

ognisty pokaz w Portlaw
fot. DJ Mag

Organizatorzy festiwalu All Together Now odbywającego się w Curraghmore House zapraszają na ognisty pokaz w wykonaniu The Arcadia Afterburner, czyli kilkumetrowej instalacji dosłownie zionącej ogniem. Instalacja była prezentowana na największych festiwalach na świecie, od Nowej Zelandii do Wielkiej Brytanii, a w pierwszy weekend sierpnia zawita do Portlaw.

Od powstania Arcadii minęło już dziesięć lat, a jej twórcy – Pip Rush Jensen i Bert Cole – postanowili uczcić okrągłą rocznicę właśnie na festiwalu w Curraghmore House. Po wstępnych oględzinach miejsca przeznaczonego na instalację są zachwyceni okolicą.

– To wprost niesamowite. Bywałem już w niezwykłych miejscach od pustyni Black Rock po Miami, ale tereny pod Portlaw należą do tych najlepszych. Sama skala terenu zachwyca. Z kempingu na szczycie wzgórza rozciąga się widok na okoliczne lasy i wzgórza, a w tle widać jedynie góry. Znaleźliśmy nawet pozostałości starożytnego kręgu celtyckiego, który świadczy o tym, że od wieków to miejsce przyciągało ludzi swoją magią. To będzie naprawdę wspaniałe miejsce na festiwal – mówi Pip Rush Jensen.
Ogniste dziesięciolecie

Właśnie na terenie Curraghmore House stanie Arcadia Afterburner, czyli kilkumetrowa metalowa konstrukcja, w centrum której znajduje się scena dla DJ-ów. Instalacja jest tak naprawdę wielkim miotaczem płomieni, które wystrzeliwują w niebo ponad głowami publiczności. Jeśli dodać do tego ruchome elementy oraz zaawansowany system świateł, można sobie jedynie wyobrazić jakie wrażenie robi Arcadia na widzach.

Cała konstrukcja powstała na bazie złomowanych elementów z pojazdów i maszyn wojskowych. Dwaj twórcy zamienili urządzenia, które służyły do walki, w wielką instalację, która służy zabawie. Arcadia w swoim założeniu jest ogromną sceną, klubem muzycznym na wolnym powietrzu, w którym bawić się może kilkaset osób jednocześnie.

– Bardzo się cieszę z zaproszenia do Irlandii i mamy nadzieję, że nasz pokaz spodoba się uczestnikom festiwalu All Together Now. Mieliśmy do czynienia z widzami w różnych częściach świata i muszę przyznać, że Irlandczycy należą do najbardziej entuzjastycznych narodów. Nie moglibyśmy wymyślić sobie lepszego miejsca do uczczenia dziesięciolecia powstania Arcadii – dodał Pip Rush Jensen.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.