Badanie Opinii Pacjentów w szpitalu w Waterford

Badanie Opinii Pacjentów
fot. rawpixel.com

Tydzień temu w szpitalu w Waterford (UHW) rozpoczęło się drugie już Badanie Opinii Pacjentów, które jest częścią krajowego programu zbierania danych o stanie opieki zdrowotnej w Irlandii. Podczas badania, które pierwszą edycję miało rok temu, pacjenci szpitali i innych placówek zdrowia wypowiadają się o poziomie opieki oraz o swoich oczekiwaniach.

W ubiegłym roku szpital w Waterford znalazł się na ostatniej pozycji spośród wszystkich szpitali w Irlandii. Otrzymał wtedy 79% pozytywnych opinii, w porównaniu z krajową średnią 84%.

Rachel Flynn, dyrektor programu Badania Opinii Pacjentów, stwierdziła, że ankiety spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem pacjentów we wszystkich placówkach zdrowia w Irlandii.

– Niektórzy pacjenci piszą opinię na kilka stron, rekordziści napisali aż 8 stron. Świadczy to o silnym zaangażowaniu w ideą poprawy jakości usług medycznych. Nie piszesz przecież tak dużo i tak szczegółowo, jeśli nie wierzysz, że można coś ulepszyć. Ogólnie wyniki w całym kraju są pozytywne, jednak łatwo określić kilka aspektów, które można poprawić – mówiła Rachel Flynn.

Jednocześnie zachęciła wszystkich, obecnych i byłych, pacjentów UHW do wzięcia udziału w badaniu. Do tego samego zachęca także Richard Dooley, dyrektor generalny szpitala w Waterford.

– Cieszymy się, że znów możemy brać udział w badaniu. Wyniki z ubiegłego roku pozwoliły nam zidentyfikować kilka aspektów, które należało poprawić, ale też dowiedzieliśmy się co podoba się pacjentom. Wprowadziliśmy plan poprawy jakości świadczonych przez nas usług, który już działa i mamy nadzieję, że odbije się to na tegorocznych wynikach. Chciałbym zachęcić wszystkich naszych pacjentów do wzięcia udziału w badaniu opinii. Ich zdanie jest dla nas ważne i może wpłynąć na decyzję podejmowane przez zarząd – stwierdził Richard Dooley.

Rok temu w badaniu wzięło udział ponad 14 000 pacjentów z całej Irlandii. W tym roku organizatorzy mają nadzieję dotrzeć do jeszcze większej liczby, co pozwoli na jeszcze dokładniejsze określenie potrzeb i problemów.

Skomentuj

1 komentarz

  1. Bardzo jestem ciekaw wyników analogicznego badania gdyby je przeprowadzić w szpitalu w Słubicach. Albo w Świnoujściu.

    😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.