Bausch+Lomb stworzy 100 nowych miejsc pracy

Bausch+Lomb
fot. Irish Examiner

W ubiegłym tygodniu firma Bausch+Lomb ogłosiła, że w najbliższych miesiącach utworzy 100 nowych miejsc pracy w swoim zakładzie produkcyjnym w Waterford. Nowe miejsca pracy powstaną w niemal każdym dziale firmy, a zwiększenie zatrudnienia jest związane z wysokim popytem na produkty firmy.

– To wspaniałe wieści dla naszej fabryki, oraz dla samego Waterford. Proces rekrutacji rozpocznie się już na początku przyszłego roku, a po jego zakończeniu w naszym zakładzie w Waterford będzie pracowało dodatkowych 100 osób. Dodatkowo planujemy rozbudowę istniejących linii produkcyjnych, co będzie wiązało się z budową nowego skrzydła w fabryce w Waterford mniej więcej tej samej wielkości co dział otwarty w ubiegłym roku. W trakcie rozbudowy planujemy zatrudnić około 150 osób – mówi Mark Hennessy, jeden z managerów w Bausch+Lomb.

Zdaniem kierownictwa firmy nowa inwestycja w Waterford oznacza, że firma stanie się jednym z największych pracodawców w mieście i okolicach. W ciągu ostatnich trzech lat zatrudnienie w zakładzie produkującym głównie soczewki kontaktowe i wyspecjalizowany sprzęt optyczny zwiększono o 300 osób. W tej chwili firma zatrudnia w Waterford ponad 1 350 osób.

– Zwiększone zamówienia na nasze produkty oznaczają większe zatrudnienie. Jest to także dowód na to, że nasi pracownicy przykładają dużą wagę do jakości naszych produktów uznawanych za najlepsze na rynkach światowych. Szefostwo firmy pokłada wielkie nadzieje w zakładzie produkcyjnym w Waterford – mówi Mark Hennessy.

Jego zdaniem nowa inwestycja doskonale wpisuje się w dobrą passę dla miasta, które w najbliższym czasie czeka poważna inwestycja w Północne Nabrzeże a także zmiana statusu WIT na prestiżowy uniwersytet technologiczny. Bausch+Lomb także skorzysta na tych pozytywnych zmianach, szczególnie na rozwoju miejscowej uczelni, której absolwenci mają szansę zasilić szeregi pracowników firmy.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.