Bieg PolskaEire uczci odzyskanie przez Polskę niepodległości

Bieg PolskaEire uczci odzyskanie przez Polskę niepodległości

Festiwal PolskaEire zaprasza wszystkich chętnych na polsko-irlandzki Bieg PolskaEire, który odbędzie się w sobotę 5 maja w Dublinie w Phoenix Park. Impreza ma uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz nawiązać do coraz bliższych relacji łączących Polaków i Irlandczyków.

Impreza sportowa zostanie zorganizowana w ramach Festiwalu PolskaEire, który już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych polskiej społeczności w Irlandii.

Bieg jest otwarty dla wszystkich chętnych i każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Czasy biegów na dystansach 5 i 10 kilometrów będą mierzone profesjonalnym sprzętem pomiarowym.

Bieg, oraz towarzyszący mu festyn, to wyjątkowa okazja na pogłębienie integracji między społecznością polską a goszczącymi nas u siebie Irlandczykami.

Trzy biegi – dla każdego coś miłego

W trakcie sobotniej imprezy odbędą się trzy biegi na dystansach 1, 5 i 10 kilometrów. Najkrótszy dystans jest przeznaczony dla rodzin z dziećmi oraz najmłodszych uczestników chcących poprzez sport uczcić ten wyjątkowy dzień.

Impreza rozpoczyna się o godz. 9:30 właśnie biegiem na dystansie 1 kilometra. O godz. 10:00 wystartuje bieg na 5 kilometrów, natomiast godzinę później zawodnicy ruszą na najdłuższy dystans – 10 kilometrów.

Rejestracja potrwa do 2 maja i jest otwarta pod adresem https://events.athleticsireland.ie/ps/event/PolskaEireRun. Opłata rejestracyjna wynosi 15 euro za dystanse 5 i 10 kilometrów oraz 5 euro za rodzinny bieg na 1 kilometr.
Z Waterford wyruszy silna reprezentacja Polskiej Szkoły oraz 3 Drużyny Harcerskiej “Dęby”. Chętnych do uczestnictwa w biegu wraz z reprezentacją naszego miasta zachęcamy do skontaktowania się z przedstawicielami szkoły lub drużyny. A pozostałych – do aktywnego kibicowania biegaczom z Waterford.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.