Bilberry ma szansę na miliardową inwestycję

Bilberry
fot. Pixabay

Seamus Walsh, właściciel Waterford Castle, ogłosił, że w ciągu najbliższych 20 lat zamierza zainwestować do 1 miliarda euro w 5 hektarową działkę na Bilberry. W miejscu, które w przeszłości było własnością firmy Waterford Stanley mają powstać wysokiej klasy mieszkania, oraz baseny, restauracje i kilkanaście sklepów.

Biznesmen planuje rozpocząć inwestycję po zakończeniu budowy kompleksu mieszkaniowo-konferencyjnego na Północnym Nabrzeżu. Przed rozpoczęciem inwestycji Seamus Walsh musi uzyskać niezbędne pozwolenia, gdyż poprzednie wydane jeszcze przed recesją straciło ważność 5 lat temu.

– W Waterford nie ma pustych działek, na których mogłyby powstać nowe mieszkania tak blisko centrum. Bilberry to wyjątkowe miejsce, jest całkowicie puste, położone tuż nad rzeką, a jednocześnie w bezpośredniej bliskości centrum Waterford czy stacji kolejowej. Moim zdaniem będzie to miejsce dla ludzi, którzy chcą zamieszkać w luksusie bez płacenia cen dublińskich – mówi biznesmen.

Zgodnie z wstępnym planem na osiedlu apartamentowców ma powstać kilka średniej wielkości bloków. Będą one budowane fazami, a budowa kolejnych będzie finansowana ze sprzedaży mieszkań w tych już wybudowanych. W każdym z budynków znajdować się będzie basen, a na osiedlu powstaną również restauracje i kilka sklepów.

Zdaniem Seamusa Walsha wkrótce w Waterford pojawi się sporo dobrze zarabiających pracowników dużych firm i będą oni potrzebowali wysokiej klasy mieszkań blisko centrum miasta. Osiedle na Bilberry będzie także znakomitą inwestycją w nieruchomości dla osób kupujących mieszkania pod wynajem.

Projektowanie osiedla czy budynków jeszcze się nie rozpoczęło, ale inwestor chciałby, aby każde mieszkania miało swój własny balkon, a fronty budynków mają być przeszklone. Na brzegu rzeki ma powstać niewielka przystań dla jachtów i łodzi motorowych.

Od niedawna Seamus Walsh jest także właścicielem budynku po byłym barze i restauracji Waterfront w Tramore. W ciągu najbliższych miesięcy ma tam powstać niewielki hotel oraz restauracja dla gości hotelowych, która będzie dysponowała tarasem z widokiem na zatokę Tramore.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.