Biskup Waterford chce stworzyć grupę egzorcystów

Biskup Waterford
fot. Opus Dei

Biskup diecezji Waterford i Lismore, Alphonsus Cullinan, chce stworzyć w swojej diecezji specjalną grupę do walki z duchowymi siłami zła. Księża będą walczyć między innymi z fatalnymi skutkami popularności reiki, japońskich technik rzekomego uzdrawiania.

Jak stwierdził w rozmowie z WLR FM, biskup Cullinan otrzymał już w ostatnich latach kilka poważnych próśb o pomoc od osób zmagających się ze złymi siłami. Tymczasem w jego diecezji brakuje do niesienia takiej posługi odpowiednio wyszkolonych księży.

Hierarcha wskazał, że bardzo silnym zagrożeniem duchowym jest reiki – japońska technika, która reklamowana jest jako metoda uzdrawiania ciała. Biskup podkreślił, że jej praktykowanie może wystawić człowieka na poważne ryzyko ataku złych duchów.

Realne zagrożenie

Biskup Culinan powiedział, że kilkakrotnie rozmawiał z bratem człowieka, który od lat praktykuje reiki. Człowiek ów podczas „uzdrawiania” jednego z klientów miał wizję, w której zobaczył samego diabła. Przeraził się do tego stopnia, że porzucił japoński okultyzm i powrócił na łono Kościoła katolickiego.

– Tworzę obecnie grupę osób, które chcą prowadzić posługę w tym zakresie. Trzeba to zrobić w tajemnicy, gdyż nie można podać nazwisk tych osób do wiadomości publicznej. Będą oni chodzić do rodzin zagrożonych jakiegoś rodzaju praktykami new age czy spirytyzmem. Takie praktyki mogą otworzyć drzwi dla złych sił, dla szatana – powiedział biskup Culinan w wywiadzie dla WLR FM.

Jak dodał biskup, sam nie jest egzorcystą, ale swego czasu także „odczuł obecność złego”.

– Pamiętam pewnego kapłana, mojego przyjaciela. Zajmował się sprawą, w której przyszła do niego młoda dziewczyna wraz ze swoją matką. Musiało ją przytrzymywać czterech mężczyzn, silnych chłopaków grających w rugby, by usiedziała na krześle, tak wielką miała siłę – mówił biskup Waterford i Lismore.

Jak dodał, ten zaprzyjaźniony kapłan poprosił wszystkich mężczyzn o to, by przed egzorcyzmem poszli do spowiedzi. Jeden z nich tego nie zrobił i podczas egzorcyzmu dziewczyna nieswoim, potężnym głosem wymieniła jego grzechy.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.