Blaa-Mageddon ponownie na Apple Market

Blaa-Mageddon
fot. Irish Examiner

W najbliższą niedzielę Imagine Arts Festival zaprasza na kolejną Blaa-Mageddon, czyli bitwę na blaa, która rozpocznie się na Apple Market o godz. 13.00. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to największa w Irlandii bitwa na blaa i mąkę.

W bitwie wezmą udział członkowie lokalnych grup rekonstrukcyjnych w strojach Wikingów, ale organizatorzy zapraszają także wszystkich mieszkańców Waterford. Dla chętnych dostępne będą ochronne okulary, a organizatorzy zachęcają uczestników do założenia strojów ochronnych, choćby zrobionych z worków na śmieci.

– Naprzeciw siebie staną dwie grupy Wikingów, którzy na ten dzień porzucą swoje miecze i tarcze, by chwycić za zupełnie inną broń. Do rąk wezmą mąkę, bułki i jajka, które tego dnia będą ich jedyną bronią. Poza Wikingami w Blaa-Mageddon może uczestniczyć każdy, kto będzie wyposażony w odpowiednie zabezpieczenie przed kłębami mąki i latającymi jajkami – czytamy w oficjalnym zaproszeniu.
Liczne atrakcje festiwalowe

Bitwa na mąkę, jajka i bułki to tylko jedna z dziesiątek imprez towarzyszących trwającemu w Waterford Imagine Arts Festival. Inną atrakcją jest Wicked Woods, czyli halloweenowy spacer lasem w Carriganore przygotowany przez artystów i wolontariuszy ze Spraoi. Zbiórki dla żądnych mocnych wrażeń organizowane są od piątku do niedzieli po zmroku przy wjeździe na Waterford’s Greenway obok WIT Arena.

Horribly Historic Trails to inna atrakcja związana z festiwalem Imagine oraz zbliżającym się Halloween. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Waterford w każdym wieku na spacer ulicami miasta wypełnionymi przez duchy i upiory pokazujące straszną historię Waterford.

– Przygotujcie się na fantastyczny spacer z dreszczykiem, który pokaże wam miasto jakiego jeszcze nie znaliście. Spojrzycie na nasze ulice i budynki oczami ludzi, którzy mieszkali tutaj dziesiątki i setki lat temu – mówi jeden z przewodników.

Więcej informacji na temat festiwalowych atrakcji można uzyskać na stronie www.imagineartsfestival.com.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.