Bomba na spokojnym osiedlu Sycamores

Bomba na osiedlu Sycamores
Foto: WLR FM
W ubiegły czwartek kilkanaście domów na osiedlu Sycamores przy Dunmore Road zostało ewakuowanych po tym jak na parapecie jednego z nich znaleziono pakunek z bombą. Dom, przy którym podłożono bombę był kilka tygodni temu celem ataku podpalaczy.

Rodzina, która mieszka w domu obecnie opuściła osiedle w obawie o swoje bezpieczeństwo. Według Gardy o bombie leżącej na parapecie ich domu mieszkańcy dowiedzieli się od funkcjonariuszy ewakuujących okolicę.

Około godz. 15:30 w ubiegły czwartek Garda została wezwana do dziwnej paczki zauważonej przez jednego z mieszkańców osiedla. Szybko wezwany oddział saperów potwierdził, że w paczce znajduje się ładunek wybuchowy.

Okoliczne domy zostały szybko ewakuowane a saperzy przystąpili do pracy i wkrótce usunęli paczkę wywożąc ją na poligon w celu zdetonowania. Sprawdzanie okolic trwało aż do godz. 21:00 i dopiero wtedy mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

Radny John Hearne, który pojawił się na miejscu, stwierdził, że Garda dobrze wykonała swoją pracę skutecznie zabezpieczając teren.

– Wiem, że wiele rodzin nie mogło do późna wrócić do domu, ale najważniejsze były kwestie bezpieczeństwa. Garda zachowała się jak należy. Teraz musi zająć się sprawcami, którzy zniżyli się do zastraszania rodziny z dzieckiem – powiedział radny.
Spokojne osiedle

Wielu mieszkańców osiedla obserwujących działania saperów dowiedziało się o bombie z radia lub internetu. Większość z nich była zaszokowana obecnością uzbrojonego oddziału Gardy i saperów na osiedlu.

– To cicha okolica, niewiele się tutaj dzieje. Nikt nie spodziewał się chyba, że zobaczymy na naszym osiedlu tyle pojazdów policyjnych – mówił jeden z mieszkańców.
– Zwykle to raczej spokojne osiedle, ale czasami coś się dzieje w którymś domu na końcu. To oczywiście nie pierwszy raz kiedy widzimy tutaj Gardę, ale nigdy jeszcze w takiej liczbie. Mieszkam na Sycamores niemal 30 lat i jeszcze nigdy nie widziałem takiej sytuacji – dodał inny mieszkaniec.

Garda zwraca się do każdego, kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat podłożonej bomby o kontakt z posterunkiem na Ballybricken (051 305 300).

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.