Brązowy medal dla Thomasa Barra

brązowy medal
fot. Irish Mirror

W ubiegły wtorek 26-letni Thomas Barr trenujący na codzień w klubie sportowym Ferrybank AC zdobył brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce rozgrywanych w Berlinie. Tym samym stał się pierwszym reprezentantem Irlandii w historii, który zdobył medal w konkurencji sprinterskiej na tych prestiżowych zawodach.

W finale biegu Barr pokonał pięciu mocnych konkurentów, w tym Polaka, Patryka Dobka. Przed nim na metę szybciej dobiegli tylko Karsten Warholm z Norwegii i Yasmani Copello z Turcji. Wszyscy zawodnicy pobiegli niezwykle szybko.  Siedmiu z ośmiu finalistów pobiegło najszybciej w tym sezonie, a reprezentant Turcji ustanowił nowy rekord kraju.

– To niezwykłe uczucie. Przed biegiem czułem się mocno zrelaksowany chociaż wiedziałem, że będę musiał pobiec w granicach osobistego rekordu, jeśli mam myśleć o medalu. Na szczęście udało się i oto mam medal. Irlandzka publiczność na stadionie byłą niesamowita, czułem ich ogromne wsparcie. Dziękuję wszystkim fanom tutaj i w kraju – mówił Barr tuż po zakończeniu biegu.
Chłopak ze sportowej rodziny

Zdobywając brązowy medal Thomas Barr dołączył do niewielkiego, elitarnego klubu irlandzkich lekkoatletów, którzy mają na swoim koncie medale na Mistrzostwach Europy. Pochodzący z rodziny z szerokimi tradycjami sportowymi Barr od najmłodszych lat spotykał się ze sportem z najwyższej półki. Także jego siostra, Jessie, startowała kilkukrotnie w Mistrzostwach Europy i Świata, jednak bez tak spektakularnych sukcesów jak kilka lat młodszy brat.

– Bardziej denerwowałam się przed półfinałem, bo tak naprawdę to jest większa niewiadoma. Samo trafienie do finału to już sukces i zdejmuje z ciebie część presji. W półfinale Thomas pobiegł nieco poniżej swoich możliwości i trochę się martwiłam czy da sobie radę we wtorek. Jednak on zadziwił wszystkich, a ja nadal całą się trzęsę z radości – mówiła Jessie Barr po wspaniałym biegu swojego brata.

Mieszkający w Waterford i trenujący na codzień w klubie Ferrybank AC Thomas Barr jest jednym z najbardziej znanych sportowców w Irlandii. Jego szeroki uśmiech i swobodne podejście do życia przysparza mu codziennie nowych sympatyków. Spektakularny sukces w Berlinie z pewnością powiększy grono jego fanów. On sam ma nadzieję, że zdobycie brązowego medalu przyczyni się do popularyzacji lekkoatletyki w Irlandii i zaowocuje sukcesami w przyszłości.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.