Bus Éireann chce zatrudnić 200 nowych kierowców

200 nowych kierowcówKrajowy przewoźnik, Bus Éireann, ogłosił plany zatrudnienia niemal 200 nowych kierowców oraz kilku mechaników obsługujących tabor autobusowy. Nowe miejsca pracy zostaną utworzone w całym kraju w ramach rozbudowy sieci połączeń, planowanej na najbliższe kilka lat. Kierowcy będą zatrudnieni w Dublinie, Cork, Galway, Mayo, Waterford, Wicklow, Navan, Droghedzie i Limerick.

Zgodnie z zapowiedzią Bus Éireann ulepszanie większości połączeń krajowych ma rozpocząć się już w tym roku, a cały proces potrwa przynajmniej sześć miesięcy.

Prezes firmy Ray Hernan stwierdził, że nowy proces rekrutacyjny oznacza nową fazę w rozwoju przewoźnika.

– Po kilku ostatnich latach, które były dla nas poważnym wyzwaniem, mamy nadzieję wkroczyć w zupełnie nowy etap. Większość połączeń, które planujemy ulepszyć jest objęta naszymi zobowiązaniami jako krajowego przewoźnika. Mamy nadzieję, że już wkrótce nasi klienci odczują wyraźne polepszenie w jakości naszych usług, oraz że zyskamy nowych klientów, którzy zdecydują się częściej korzystać z transportu publicznego – stwierdził Ray Hernan.

Prezes dodał, że nowe miejsca pracy powstaną też dzięki porozumieniu pomiędzy firmą a związkami zawodowymi reprezentującymi kierowców. W jego wyniku Bus Éireann ma teraz większą swobodę w zatrudnianiu nowych kierowców i ustalaniu ich pensji.

Skomentuj

1 komentarz

  1. Dobrze się dzieje, Garda zatrudnia dodatkowych 800 funkcjonariuszy, lokalny PKS – kierowców, znaczy się gospodarka kwitnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.