Centrum Waterford znów zakwitnie

Waterford znów zakwitnie
fot. Irish Times

Waterford Business Group (WBG) we współpracy z Radą Miasta i Hrabstwa Waterford ogłosiło rozpoczęcie kolejnego programu City in Bloom, który sprawi, że centrum Waterford znów zakwitnie. Program, który po raz pierwszy uruchomiono w roku 2015 polega na zapewnieniu lokalnym przedsiębiorcom kwiatów do wywieszenia lub wystawienia przed ich firmami.

W tym roku pierwsze kwiaty pojawią się w centrum w wolny poniedziałek, 4 czerwca, i będzie ich przybywało z każdym dniem. Władze miejskie i WBG planują dystrybucję ponad 400 instalacji kwiatowych. W roku 2015 wywieszono zaledwie 40 koszy z kwiatami, a ogromny wzrost zainteresowania programem świadczy o jego sukcesie.

Organizatorzy oceniają, że do tej pory na instalacje kwiatowe wydano około 250 000 euro. Jednak wydatki te zwróciły się w postaci większych zysków lokalnych przedsiębiorstw. Szczególnie firmy związane z branżą turystyczną chwalą pomysł władz Waterford na upiększenie miasta.

– Projekt jest wart każdego centa na niego wydanego. Nie tylko czyni miasto ładniejszym, ale także zachęca turystów i mieszkańców do przyjrzenia się naszym wspaniałym budynkom – mówi George Kehoe ze sklepu Occasions przy The Quay
Wszyscy zyskują

Projekt City in Bloom jest pomysłem WBG wspieranym przez władze miejskie oraz licznych przedsiębiorców z centrum Waterford. Catherine Nolan z Whitfield Nurseries bezpłatnie dostarcza kompozycje kwiatowe, natomiast kilka firm zapewnia kosze do zawieszenia kwiatów.

Już w najbliższy czwartek pierwsze kwiaty zawisną w centrum miasta, na początku przy Arundel Square i The Quay, a w kolejne dni – także w Ferrybank Village, przy Patrick Street oraz centrum handlowym Ballinakill. Stopniowo całe centrum Waterford zostanie ozdobione wiszącymi kwiatami.

Przewodniczący WBG, Michael Garland, twierdzi, że w projekcie City in Bloom chodzi o coś więcej, niż tylko o upiększenie miasta.

– Z pewnością dzięki kwiatom lepiej wypadniemy w konkursie na najczystsze miasta w Irlandii. Warto pamiętać, że punkty zbiera się za najdrobniejsze rzeczy. Projekt zbliża też do siebie przedsiębiorców i pozwala się im wzajemnie poznać. Wypada także wspomnieć o niebagatelnej roli władz miasta, które od samego początku bardzo nas wspierają – mówi Michael Garland.

W tegorocznej edycji projektu zorganizowano także konkurs na najlepiej wyglądającą witrynę sklepu lub firmy. Uczestnicy mają szansę wygrać kupon do Morris’s DIY o wartości 1000 euro.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.