Comeragh Wild Festival zaprasza po raz szósty

Comeragh Wild Festival
fot. Waterford Today

W dniach 12-15 lipca odbędzie się szósty Comeragh Wild Festival, którego szczegółowy program ogłoszono w ubiegły weekend w Dungarvan. W tym roku częścią festiwalu będzie przejazd rowerowy po Waterford Greenway, a także specjalny koncert u stóp wodospadu Mahon Falls.

Festiwal organizowany jest przez władze hrabstwa Waterford we współpracy z lokalnymi społecznościami z miasteczek i wiosek w górach Comeragh.

– To już szósta edycja festiwalu, który staje się stałym punktem na mapie naszego hrabstwa. Przez wszystkie te lata staraliśmy się pokazać to, co region Comeragh ma najlepszego do zaoferowania – mówi Richie Walsh, przewodniczący komitetu festiwalowego.

Jednym z głównych celów, jakie stawiają sobie organizatorzy jest promocja regionu jako atrakcji turystycznej zarówno lokalnie, jak i na skalę krajową. Szczególny nacisk położony jest na promocję Gór Comeragh oraz Copper Coast.

– Chcemy także ożywić nieco zapomniane ludowe tradycje grania muzyki na żywo w plenerze oraz opowiadania lokalnych historii. Dlatego w tym roku chcemy się skupić na imprezach organizowanych na świeżym powietrzy, szczególnie w okolicach wodospadu Mahon Falls – dodaje Richie.

Jednak koncerty w górach to nie jedyne atrakcje festiwalowe przygotowane w tym toku. Jednym z największych przedsięwzięć będzie charytatywny przejazd rowerowy Sean Kelly Dawn Chorus Cycle organizowany przez legendę irlandzkiego kolarstwa. Wszystkie przychody z tej imprezy zostaną przekazane dwóm wybranym organizacjom.

14 lipca w Kilmacthomas odbędzie się uliczny festyn, na który organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich miłośników staromodnych irlandzkich festiwali. Dzień później, w niedalekim Kill, publiczność będzie zabawiał jeden z najlepszych irlandzkich „opowiadaczy” Seamus O’Rourke.

Jedną z najważniejszych atrakcji tegorocznej edycji festiwalu będzie koncert tradycyjnej muzyki irlandzkiej, na który organizatorzy zapraszają pod wodospad Mahon Falls w piątek 13 lipca o godz. 21.15. Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.