Coraz więcej młodocianych alkoholików

alkoholików
fot. Pexels.com

W dniach 25-27 stycznia w Woodlands Hotel odbędzie się regionalna konwencja grupa Anonimowych Alkoholików, w której uczestniczyć będzie ponad 100 osób. W ciągu weekendu zaplanowano szereg spotkań między innymi poświęconym problemowi alkoholizmu wśród młodzieży.

Według danych napływających z grup wsparcia z całego kraju liczba młodych alkoholików regularnie wzrasta. Także w Waterford wszystkie grupy AA zanotowały w ostatnich miesiącach wzrost liczby młodych osób przychodzących na spotkania.

Młodzi alkoholicy przełamują stereotyp typowego pijaczka, najczęściej bezdomnego, który spędza całe dnie z butelką w ręku. Alkoholikiem może być dosłownie każdy, bez względu na status społeczny, dochody czy wiek.

Konwencja AA rozpocznie się w piątek wieczorem od otwartego spotkania, na które organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mogą mieć problem alkoholowy, a także rodziny alkoholików. Na spotkaniu omawiane będą sposoby na wyciągnięcie osoby pijącej z alkoholizmu. Będzie można także dowiedzieć się gdzie i kiedy odbywają się spotkania AA w rejonie Waterford.

Poważny problem wśród młodzieży
– Nikt nie chce otwarcie nosić metki alkoholika. Najtrudniejsze jest przyznanie się przed samym sobą, że ma się problem i że tak naprawdę wszyscy już o tym wiedzą. Każdy ma swoją indywidualną historię, a na spotkaniach nikogo nie osądzamy. Chodzi o to, by wzajemnie się wspierać – mówi Joe, który od lat uczestniczy w spotkaniach AA.

Każdy kto chce przystąpić do grupy wsparcia, może zadzwonić na specjalny numer telefonu (087 4487638) i dowiedzieć się, gdzie organizowane jest kolejne spotkanie AA. Można także umówić się na spotkanie indywidualne, podczas którego specjalista zdiagnozuje problem i poleci najlepszą formę terapii.

Zdaniem organizatorów konwencji narastający problem alkoholizmu wśród młodzieży to bezpośredni skutek łatwości z jaką młodzi ludzie mogą zdobyć alkohol, a także nieustających promocji na piwa, wina i wódki w dużych supermarketach.

– Dziś znacznie łatwiej zdobyć tani alkohol i upić się w domu, niż to było jakieś 20-25 lat temu. Warto jednak pamiętać, że nie każdy, kto pija w domu jest alkoholikiem, nawet jeśli pije dużo. Problem zaczyna się, kiedy alkohol staje się niezbędny do codziennego funkcjonowania lub do zaśnięcia. Wtedy należy skonsultować się ze specjalistą – podsumowuje Joe.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.