Derek McGrath kończy karierę trenera drużyny hurlinga

Derek McGrath kończy karierę
fot. Irish Examiner

W ubiegły tydzień sportowym światem Waterford wstrząsnęła wiadomość, że trener lokalnej drużyny hurlinga, Derek McGrath kończy karierę. Ogłosił to sam zainteresowany w wywiadzie udzielonym stacji radiowej WLR FM, a jego decyzja jest bezpośrednim skutkiem przegranej z drużyną z Limerick i przedwczesnego odpadnięcia z tegorocznych rozgrywek o mistrzostwo Irlandii.

McGrath prowadził drużynę hurlinga w Waterford przez ostatnie pięć lat i, jak zgodnie mówią wszyscy specjaliści, był jeden z najlepszych okresów w historii tej dyscypliny w mieście. Jego największym osiągnięciem było niewątpliwie zdobycie tytułu mistrzowskiego w roku 2015 po pokonaniu drużyny z Cork. W ostatnich latach zawodnicy z Waterford nie mieli problemów z dotarciem do półfinałów czy do finału rozgrywek ogólnokrajowych czy regionalnych, dlatego tegoroczna przegrana jest szczególnie bolesna.

Koniec epoki

Derek McGrath był trenerem uwielbianym zarówno przez kibiców, jak i zawodników, którym nieustannie stawiał najwyższe wymagania. Jego reżim treningowy sprawił, że drużyna w Waterford weszła do czołówki krajowej oraz zgarniała większość trofeów w rozgrywkach regionalnych.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować mojej żonie, obu synom i całej rodzinie za wsparcie jakiego mi udzielali podczas mojej kadencji jako trenera. Bez nich i bez ich wsparcia nie byłoby możliwe to, co osiągnąłem razem z drużyną z Waterford. Zaszczytem dla mnie była praca z ludźmi, którzy wspierają drużynę i którzy są jej częścią. Patrząc na postępy jakie poczynili zawodnicy oraz cała drużyna jestem spokojny o jej przyszłość i mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będziemy z nich dumni – czytamy we fragmentach oświadczenia kończącego karierę trenerską Dereka McGrath.

Wkrótce po opublikowaniu oświadczenia do trenera i całej drużyny zaczęły spływać reakcje fanów oraz zawodników z innych drużyn. Wszyscy zgodnie chwalili Dereka za jego postawę oraz styl na boisku i poza nim.

Zawodnicy, których trenował przez ostatnie pięć lat w pierwszej chwili nie mogli uwierzyć, że kolejny sezon rozpoczną z nowym trenerem. Według nich Derek McGrath był dla nich więcej niż tylko trenerem, a praca jaką włożył w stworzenie silnej drużyny będzie owocował przez długie lata.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.