Des i Mona poprowadzą Paradę Św. Patryka

Des i MonaW tym roku funkcję Grand Marshall na paradzie Św. Patryka w Waterford pełnić będą Des i Mona Manahan, którzy zyskali międzynarodową sławę po ukazaniu się w BBC News reportażu o ich niezwykłym związku. Od tamtego czasu para wystąpiła w kilku programach telewizyjnych, między innymi w popularnym Late Late Show oraz udzieliła kilkudziesięciu wywiadów.

Za każdym razem widzów i słuchaczy ujmuje historia miłości Desa, który zdając sobie sprawę z pogarszającego się wzroku swojej żony, nauczył się nakładać jej makijaż, tak by zawsze czuła się dobrze wychodząc z domu. Des i Mona są małżeństwem od 56 lat, a poznali się w roku 1952 kiedy Des zaśpiewał swojej przyszłej żonie piosenkę Nat King Cole’a “They Tried to Tell Us”

Zanim obydwoje stali się sławni za sprawą filmu dokumentalnego BBC, Des i Mona przyczynili się walnie do rozwoju sztuki teatralnej w Waterford. Des dosłownie spędził swoje życie na deskach lokalnych teatrów, będąc członkiem każdej grupy teatralnej w Waterford od lat 50. Pojawiał się w dziesiątkach sztuk wystawianych w całym kraju i zagranicą, a dziś nadal występuje w przedstawieniach Waterford Musical Society.

Z kolei Mona przez wiele lat pracowała jako kostiumolog w grupie teatralnej Red Kettle Theatre Company for years oraz projektowała kostiumy do wielu sztuk wystawianych w Waterford, także tych pisanych i reżyserowanych przez jej męża.

– Jestem zachwycony tym, że w tym roku to Des i Mona poprowadzą Paradę Św. Patryka. Ich niezwykła historia ujęła miliony ludzi na całym świecie, a oni samu przyczynili się do rozwoju teatru w Waterford. Tegoroczne hasło parady „Kolor, Kultura i Społeczność” idealnie pasuje do tego co Des i Mona osiągnęli i co reprezentują całym swoim życiem – powiedział burmistrz miasta i hrabstwa Waterford Declan Doocey.

Podobnie jak w latach ubiegłych tegoroczna parada przejdzie wzdłuż The Quay. Des i Mona będą jechali jako pierwsi, a następie zasiądą w loży honorowej gdzie zostaną uroczyście powitani przez burmistrza i pozostałych radnych.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.