Dodatkowe atrakcje na festiwalu Comeraghs Wild

Dodatkowe atrakcje na festiwalu
fot. Waterford Today

Organizatorzy festiwalu Comeraghs Wild zdecydowali się rozszerzyć imprezę o jeden dodatkowy dzień i dodać kilka nowych atrakcji.  Tym samym tegoroczny festiwal będzie trwał od 12 do 15 lipca.

Główną atrakcją imprezy, która ma promować region Comeragh i Copper Coast, będzie rodzinny przejazd rowerowy Sean Kelly Dawn Chorus Cycle. Poprowadzi go znany kolarz Sean Kelly, a uczestnicy wyruszą na trasę o świcie, by podziwiać wschód słońca na Waterford Greenway.

Oprócz tego w trakcie festiwalu będzie można posłuchać muzyki u stóp wodospadu Mahon Falls, popływać na deskach na plaży w Bonmahon, wziąć udział w ulicznym festynie w Kilmacthomas czy poznać tajemnice Nire Valley.

Po raz pierwszy w sześcioletniej historii festiwalu można rezerwować bilety na niektóre imprezy za pomocą platformy Eventbrite. Pełną listę atrakcji można znaleźć na stronie internetowej.

– Rok temu podjęliśmy ryzyko przeniesienia festiwalu z września na lipiec i zdecydowanie się to opłaciło. Mamy nadzieję, że rozpoczęcie imprezy dzień wcześniej ściągnie dodatkowych gości i pomoże lokalnym społecznościom biorącym udział w Comneraghs Wild – mówi Mary Flynn, prezes komitetu organizacyjnego. – Oczywiście postanowiliśmy powtórnie zorganizować wiele atrakcji, które były popularne w latach ubiegłych. Jednocześnie dodaliśmy kilka nowych i mamy nadzieję, że będą równie popularne. Wiele oferowanych atrakcji jest darmowych, co powinno ściągnąć wielu nowych gości.

Największą darmową atrakcją festiwalu będzie kino pod gołym niebem oraz koncerty w Portlaw. Także sesje opowiadania historii dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Pata Speighta będą dostępne bez żadnych opłat.

Jak mówi Mary Flynn festiwal jest wielkim przedsięwzięciem możliwym tylko dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności i licznych wolontariuszy. Ich poświęcenie i chęć pokazania regionu Comeraghs z jak najlepszej strony sprawiają, że impreza rozwija się i staje coraz popularniejsza z roku na rok.

 

 

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.