Domy wykupione przez miasto siedliskiem szczurów

siedliskiem szczurówPięć opuszczonych domów na rogu Barrack Street i Doyle Street, które dwa lata temu zostały wykupione przez miasto, stało się siedliskiem szczurów i zagrożeniem dla okolicznych mieszkańców. Zdaniem radnego Eamona Quinlana, który spotkał się mieszkańcami, władze Waterford powinny podjąć niezwłocznie działania zmierzające do oczyszczenia budynków.

Podczas spotkania mieszkańcy opisywali jak domy stopniowo popadają w ruinę a za otaczającym je płotem zbierają się nielegalnie wyrzucane śmieci. To właśnie odpadki są prawdopodobnie głównym powodem plagi szczurów, które zaczynają rozprzestrzeniać się po okolicy.

– Te budynki miały zostać zburzone już ponad rok temu, a na ich miejscu miały powstać nowe domy. Niestety opóźnienie oznacza nie tylko brak tak potrzebnych domów, ale także zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. Wielu z nich mówi, że od dłuższego czasu nie otwiera drzwi i okien od strony ogrodów obawiając się coraz odważniejszych gryzoni. W okolicy mieszka wielu starszych ludzi, którzy często opiekowali się swoimi wnukami, lecz teraz obawiają się, że dzieci mogą zostać zaatakowane przez agresywne szczury – mówi radny Quinlan.

Ogrody domów przy Doyle Street, Barrack Street, Mount Sion Avenue i St Ignatus Street przylegają do siebie. To powoduje, że mieszkańcy obawiają się, że wyburzenie pięciu opuszczonych domów spowoduje nagłe rozprzestrzenienie się szczurów po okolicy. Apelują, by przed podjęciem wyburzania, władze przeprowadziły deratyzację.

Według radnego Quinlana obecnie trwa proces wyłaniania firmy, która zajmie się wyburzeniem budynków. Zgodnie z zasadami przetargu będzie ona musiała także zająć się problemem szczurów.

Szczurzy problem na Ferrybank

Kłopoty z gryzoniami mają także mieszkańcy Ferrybank, którzy od pewnego czasu zauważają coraz więcej tych zwierząt na ulicach i w swoich ogrodach. Ma to prawdopodobnie związek z trwającym wyburzaniem budynków na północnym nabrzeżu rzeki i oczyszczaniem całego terenu pod planowaną inwestycję.

Mieszkańcy zwrócili uwagę lokalnych władz, że coraz więcej szczurów pojawia się na Dock Road, w okolicach stacji benzynowych, a nawet na osiedlach położonych na wzgórzu wzdłuż Rockshire Road. Zdaniem mieszkających tam ludzi gryzonie stają się coraz śmielsze, a nawet czasami agresywne.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.