Drugie urodziny Waterford Greenway

Greenway
for. Irish Independent

W niedzielę 24 marca na stacji kolejowej w Kilmacthomas zorganizowano drugie urodziny Waterford Greenway, trasy rowerowo-spacerowej, która stała się jedną największych atrakcji turystycznych hrabstwa Waterford. W ciągu ostatnich dwóch lat 46-kilometrowa trasa łącząca Waterford z Dungarvan przyciągnęła ponad pół miliona odwiedzających, w tym dziesiątki tysięcy turystów z całego świata. 

Na początku tego roku, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, Waterford Greenway została nazwana „Ulubioną Atrakcją Turystyczną Irlandii” w plebiscycie przeprowadzonym przez Irish Indendent.

Niedzielna impreza urodzinowa została uroczyście otwarta przez burmistrza Miasta i Hrabstwa Waterford, Declana Doocey’a, który powitał setki mieszkańców okolic i przyjezdnych, którzy pojawili się na imprezie. Burmistrz pochwalił wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu Waterford Greenway, oraz zachęcił do jeszcze częstszego korzystania z trasy.

– To niezwykłe przedsięwzięcie to wspólny sukces lokalnych władz, aktywistów, przedsiębiorców oraz setek ludzi, którzy zaangażowali się w tworzenie i ciągłe ulepszanie tej trasy. To dzięki nim Waterford Greenway jest sławna na cały świat – mówił burmistrz Doocey. 

Wielu z uczestników imprezy urodzinowej trafiło na nią przypadkiem akurat przejeżdżając przez Kilmacthomas po drodze z, lub do, Waterford. Wielu z nich korzysta z Waterford Greenway niemal codziennie i twierdzą, że nie wyobrażają sobie tygodnia lub weekendu bez przejażdżki po trasie prowadzącej malowniczo nad rzeką Suir wzdłuż dawnej trasy kolejki Waterford-Dungarvan.

Urodziny zorganizowane wspólnie przez władze samorządowe hrabstwa Waterford i Kilmacthomas Social Enterprise Group były pierwszą tego typu imprezą świętującą drugą rocznicę powstania Waterford Greenway. Kolejne są już planowane w innych miejscowościach leżących na trasie, a także w samym Waterford i leżącym na drugim końcu – Dungarvan.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.