Dwa lokalne projekty otrzymają poważne dofinansowanie

Dwa lokalne projekty
fot. Pexels.com

Dwa lokalne projekty z Waterford otrzymają dofinansowanie z Regional Enterprise Development Fund w łącznej wysokości ponad 1 miliona euro. Incupharm DAC otrzyma 799 212 euro natomiast Crystal Valley Tech CLG – 219 919 euro. W regionie południowo-wschodnim także firma National Design Innovation Hub DAC działająca na terenie Carlow i Kilkenny otrzyma 1,84 miliona euro z tego samego funduszu wspierającego lokalne projekty mające szansę na międzynarodowy sukces.

– Niezmiernie się cieszę, że w naszym regionie Irlandii znalazły się projekty, które spełniły wymagania dotyczące dofinansowania. Incupharm z Waterford oferuje świetnie wyposażone laboratoria nowym firmom działającym w branży bio-chemicznej, Design Innovation Hub z Kilkenny ma pomagać nowym firmom na rynku w opracowywaniu ich produktów i usług, natomiast Crystal Valley to spółka działająca na rzecz rozwoju firm z branży technologicznej. W sumie wszystkie te projekty z naszego regionu zostaną wsparte sumą 2,8 miliona euro – mówił minister staniu John Halligan.

Incupcharm DAC to spółka dysponująca jedenastoma doskonale wyposażonymi laboratoriami, które mogą być wynajmowane firmom z branży farmaceutycznej czy chemicznej.

– Obecnie w rejonie Waterford w firmach farmaceutycznych czy chemicznych zatrudnionych jest ponad 8 000 osób. Wobec rozwoju branży zatrudnienie to może wzrosnąć w najbliższych latach, a my chcemy ten rozwój wesprzeć. Dzięki ścisłym związkom z lokalnymi uczelniami, szczególnie WIT, możemy oferować wsparcie najlepiej zapowiadającym się studentom i absolwentom – powiedział przedstawiciel firmy, dr Niall O’Reilly.

Także założyciele Crystal Valley Tech, Elaine Fennelly i Larry Breen, cieszą się z otrzymanego dofinansowania, które pozwoli na jeszcze szybszy rozwój ich projektu.

– Dzięki temu wsparciu nasi partnerzy będą mieli dostęp do jeszcze lepszych narzędzi i usług z branży IT. Mamy nadzieję, że już wkrótce cały region zacznie ściągać zarówno małe i średnie firmy z tej branży, jak i wysoko wykwalifikowanych specjalistów – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Crystal Valley.

W sumie Regional Enterprise Development Fund udzielił wsparcia 21 firmom z całej Irlandii, które otrzymają dofinansowanie w wysokości 29 milionów euro. Fundusz jest częścią ogólnokrajowego planu rozwoju Irlandii Project Ireland 2040.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.