Dwie osoby aresztowane za hodowlę marihuany

hodowlę marihuany
Fot. Irish Times

Dwóch Wietnamczyków zostało zatrzymanych przez Gardę, która zlikwidowała pod Waterford hodowlę marihuany. W ubiegłą sobotę funkcjonariusze Gardy zarekwirowali konopie warte około 1,3 miliona euro hodowane w jednym z budynków w Airport Business Park.

W budynku znaleziono w sumie 1 644 rośliny w różnym stadium rozwoju oraz dużą ilość wysuszonej i przygotowanej do sprzedaży marihuany. Obaj zatrzymani mężczyźni próbowali ukryć się wśród roślin i uciec przed funkcjonariuszami Gardy likwidującymi nielegalną hodowlę.

Żaden z mężczyzn nie posiadał dokumentów tożsamości i możliwe jest, że przebywają oni w Irlandii nielegalnie. Nie jest także pewna ich narodowość, a Garda nie może być pewna czy podali prawdziwe dane osobowe.

Obu mężczyzn przewieziono do aresztu w Waterford i jeszcze tego samego dnia stanęli przed sądem za posiadanie nielegalnych substancji z zamiarem ich sprzedaży. Mimo obciążających ich dowodów żaden z nich nie przyznał się do winy.

Jeden z mężczyzn twierdził, że rośliny zarekwirowane przez Gardę nie są jego własnością, a on jedynie się nimi opiekował i nie miał zamiaru ich sprzedawać. Drugi natomiast stwierdził, że on tylko sprzątał i gotował i że nie ma nic wspólnego z hodowlą.

Na wniosek prokuratora obaj mężczyźni zostali aresztowani do czasu wyjaśnienia ich tożsamości oraz aby uniknąć ich ucieczki z kraju.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.