Dyrektor Waterpark College odszedł na emeryturę

Waterpark CollegeW ubiegły piątek, kiedy szkoły zamykały się na ferie zimowe, dyrektor Waterpark College, Tom, Beecher po raz ostatni pożegnał uczniów i nauczycieli. Po 29 latach pełnienia funkcji dyrektora szkoły, co jest swoistym rekordem w hrabstwie Waterford, odszedł on na emeryturę, a jego stanowisko tymczasowo zajął dotychczasowy zastępca Joe Hagen.

Były dyrektor zamierza wrócić na rodzinną farmę w Ballyduff Upper, by tam cieszyć się emeryturą, ale także by pomagać żonie w prowadzeniu farmy. Planuje także powrócić do większej aktywności fizycznej, aby jeszcze długie lata cieszyć się zdrowiem i mieć okazję niejeden raz odwiedzić swoją starą szkołę, uczniów i nauczycieli.

– Chociaż będę mieszkał w zachodniej części hrabstwa, na pewno nie będę zrywał kontaktów ze szkołą ani z licznymi przyjaciółmi, których mam w samym mieście Waterford oraz jego okolicach. Z pewnością będziemy utrzymywali regularny kontakt – mówił były dyrektor Beecher żegnając się ze szkołą.

Tom Beecher rozpoczął pracę w Waterpark College w roku 1980 jako nauczyciel, a dziesięć lat później został mianowany jej dyrektorem. Za swoje największe osiągnięcie uważa zmianę statusu szkoły z męskiej na koedukacyjną w roku 2012.

– To było dobre posunięcie, które wprowadziło szkołę w XXI wiek i które przyczyniło się do rozwoju szkoły. Co najbardziej zachwyca, to zupełnie bezproblemowa adaptacja dziewcząt w pierwszych latach, kiedy było ich zdecydowanie mniej niż chłopców. Teraz, po kilku latach, nie widać już żadnych różnic a cały proces przebiegł pomyślnie – mówił były dyrektor.

Tom Beecher rozpoczął także rozbudowę szkoły, która otrzymała na ten cel dotację w wysokości 10 milionów euro. Po zakończeniu rozbudowy uczniowie Waterpark College będą mieli do dyspozycji nowoczesne pracownie  multimedialne, informatyczne oraz artystyczne, a także zupełnie nowe sale gimnastyczne. Zakończenie tego projektu leży teraz w rękach Joe Hagena, który przyjął obowiązki dyrektora Waterpark College.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.