Everett’s – najlepsza nowa restauracja w Irlandii

Everett'sW trakcie uroczystej gali w Dublinie restauracja Everett’s z Waterford otrzymała tytuł najlepszej nowej restauracji w Irlandii. Szef kuchni, Peter Everett, został uhonorowany tytułem najlepszego kucharza w prowincji Munster. 

W gali wzięło udział ponad 2 000 przedstawicieli najlepszych restauracji i pubów w całym kraju wybranych spośród 90 000 nominacji do konkursu Irish Restaurant Awards. Wśród nagrodzonych z Waterford znalazły się także Grow HQ, No. 9 i Bogeda, które zgarnęły nagrody dla najlepszych w swoich kategoriach w prowincji Munster.

– To był niezwykły wieczór, a otrzymane nagrody to zasługa całej załogi. Bez ich pomocy, w pojedynkę nic bym nie osiągnął. Praca w kuchni nie jest łatwa, ale takie nagrody czynią ją wartą wielu wyrzeczeń – stwierdził Peter Everett po odebraniu nagrody. 

Według niego tytuł najlepszej nowej restauracji pomoże jego firmie ściągnąć nowych klientów, jednak nagrodzony szef kuchni nie zamierza osiadać na laurach. Jego zdaniem kluczem do sukcesu jest ciągłe doskonalenie menu i dbanie o jakość oferowanych produktów.

Restauracja Everett’s została otwarta wiosną ubiegłego roku i jest spełnieniem marzeń właściciela i szefa kuchni. Od dawna nosił się on z zamiarem otwarcia restauracji w Waterford, swoim rodzinnym mieście.

Jego autorska kuchnia, doskonalona w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat, kiedy pracował w różnych restauracjach w całej Irlandii, zachwyciła jurorów Irish Restaurant Awards. Docenili oni nie tylko smak podawanych potraw, ale także wystrój i jakość obsługi.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.