Festiwal w Dunmore East zaprasza smakoszy

Dunmore East zaprasza smakoszy
fot. Pixabay.com

Już w najbliższy weekend Food, Fish and Fun Festival w Dunmore East zaprasza smakoszy, oraz całe rodziny na specjalne pokazy kulinarne, koncerty oraz liczne imprezy towarzyszące. Będzie to już dziesiąta odsłona festiwalu i organizatorzy zapowiadają niezwykłe atrakcje dla miłośników dobrego jedzenia i nie tylko.

Festiwal rozpocznie się już w piątek popołudniu i potrwa do niedzielnego wieczora. Organizatorzy spodziewają się tysięcy odwiedzających, nie tylko lokalnych gości, ale też turystów z całego świata.

Jedną z głównych atrakcji będzie Farmers’ Market, podczas którego lokalni producenci żywności będą prezentowali swoje produkty. Odwiedzający festiwal będą mogli na miejscu spróbować miejscowych przysmaków, a także obejrzeć i kupić wyroby lokalnych rzemieślników i artystów. Swoje stoiska będą miały także restauracje i bary z Dunmore East i okolic.

Właściciele Azzurro zapowiedzieli, że przygotują swoją słynną paellę, która rokrocznie jest kulinarnym przebojem festiwalu. Także pozostałe restauracje z Dunmore East – Mezzo i Spinnaker – mają zaoferować coś wyjątkowego licznie przybyłym turystom.

Dla rodzin i nie tylko

Organizatorzy polecają rodzinom specjalnie przygotowane miejsce piknikowe naprzeciwko Heaven’s Hotel. Będzie można tam rozłożyć własny koc i próbować lokalnych przysmaków.

Także w tym roku będzie można zwiedzić tę malowniczą nadmorską miejscowość idąc specjalnie wyznaczonym szlakiem Food Trail prowadzącym od jednej kuchni do drugiej. Na szlaku będzie można poznać też licznych producentów żywności oraz uznanych szefów kuchni z miejscowych restauracji.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali serię wykładów i pokazów kulinarnych, między innymi dotyczących win, przypraw, czy kuchni regionalnych. Dla najmłodszych zostaną zorganizowane konkursy pieczenia ciasteczek z wodorostów i innych nietypowych potraw.

W sobotę i niedzielę będzie można wziąć udział w zajęciach z jogi prowadzonych przez wykwalifikowane instruktorki. Dzieci z pewnością ucieszą się z obecności nadmuchiwanych zamków oraz występów klownów i akrobatów.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich atrakcji festiwalowych można znaleźć na stronie imprezy na Facebooku.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.