Garda bada sprawę noworodka znalezionego w budynku HSE

Garda bada sprawę noworodka
fot. evoke.ie

Garda w Waterford rozpoczęła śledztwo w sprawie noworodka, którego znaleziono martwego w siedzibie HSE przy Cork Road. Makabrycznego odkrycia dokonali pracownicy HSE 22 kwietnia.

Ani Garda ani HSE nie udzielają szczegółowych informacji na temat tej sprawy, ale do tej pory wiadomo, że w niedzielę rano, 22 kwietnia, lekarz przyjmujący na ostrym dyżurze w HSE przyjął młodą ciężarną kobietę. Tuż przed wejściem do gabinetu kobieta weszła jeszcze do toalety, a po wizycie u lekarza przewieziono ją do szpitala. Dopiero tam przyznała, że urodziła dziecko w siedzibie HSE.

Po zgłoszeniu sprawy Gardzie, rozpoczęto poszukiwania dziecka, które szybko odnaleziono w pobliżu budynku na Cork Road. Niestety w chwili odnalezienia noworodek był martwy.

Funkcjonariusz Gardy zajmujący się sprawą przyznał jedynie, że przygotowano dokumenty do wysłania do prokuratury, jednak odmówił podania jakichkolwiek szczegółów.

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik prasowy HSE.

– Biorąc pod uwagę trwające śledztwo w tej sprawie ani HSE ani centrum zdrowia South East Community Healthcare nie wydadzą żadnego komentarza.

W tej chwili kobieta, która urodziła dziecko jest pod opieką rodziny.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.