Garda nadal bada sprawę morderstwa Polaka pod Cork

Garda nadal bada sprawęGarda z Cork wystosowała kolejny apel do wszystkich, którzy mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat morderstwa Mikołaja Wilka w Ballincollig w czerwcu ubiegłego roku. Garda nadal bada sprawę napaści, podczas której zginął Polak a jego żona została poważnie ranna.

W tej chwili, według informacji Gardy, śledztwo prowadzone jest we współpracy z policją w kilku krajach Europy Wschodniej i Środkowej, dokąd może prowadzić jeden ze śladów badanych przez irlandzkich stróżów prawa. Funkcjonariusze prowadzący śledztwo wytypowali kilka osób podejrzanych o udział w morderstwie, a ślady mogą prowadzić do Polski, na Litwę i Łotwę.

Na początku tego roku funkcjonariusze Gardy planują spotkania z przedstawicielami policji z tych krajów, by skonsultować dalsze kroki. Nie ma jeszcze zapowiedzi zatrzymań, ale Garda twierdzi, że śledztwo jest w toku i badane są różne wątki.

Mikołaj Wilk był znanym w okolicach Cork ogrodnikiem, który prowadził własną firmę. Jego tragiczna i brutalna śmierć wstrząsnęła nie tylko jego rodzinnym Ballincollig, ale także całą Irlandią, szczególnie polską społecznością tutaj mieszkającą. Jego znajomi i sąsiedzi twierdzą, że nie było nikogo, kto miałby powód, by skrzywdzić znanego i lubianego Polaka.

Ślad prowadzi na wschód

Także Garda nadal szuka motywu zbrodni, w tym celu przeszukując internetowe profile Mikołaja Wilka oraz jego znajomych, a także jego komputery i telefony. Jednym ze śladów jest dług, który Mikołaj Wilk miałby zaciągnąć nielegalnie w półświatku w jednym z krajów Europy Wschodniej.

Prowadzący śledztwo uważają, że styl przeprowadzenia napaści przypomina gangsterskie porachunki lub zemstę wykonaną na zlecenie. W tej chwili Garda ma jeszcze zbyt mało dowodów, by wystąpić o Europejski Nakaz Aresztowania, jednak konsultacje z policją w Polsce, na Litwie i Łotwie mogą przynieść przełom.

Jednocześnie Garda nadal apeluje do każdego, kto może posiadać jakiekolwiek informacje na temat morderstwa o kontakt z dowolnym posterunkiem w całej Irlandii. Funkcjonariuszom szczególnie zależy na nagraniach wideo z kamer w samochodach, które znajdowały się w pobliżu miejsca zbrodni (Maglin, Ballincollig, Ballinora i Waterfall) 10 czerwca w godzinach 2.00-5.00.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.