Garda ostrzega przez oszustami

Garda ostrzega
fot. Pexels.com

Garda ostrzega przed oszustami próbującymi wyłudzić dane osobowe oraz dostęp do kont bankowych i numerów kart kredytowych od klientów firm dostarczających internet. Zarówno Garda, jak i dostawcy internetu przypominają, że podawanie szczegółowych danych osobom dzwoniącym może skutkować ogołoceniem konta bankowego przez oszustów.

Podejrzane telefony wykonywane są z numerów zlokalizowanych w Thurles w hrabstwie Tipperary, a dzwoniący domagają się uiszczenia zaległych opłat za usługi internetowe. W razie odmowy zapłaty w trakcie rozmowy telefonicznej grożą odcięciem dostępu do internetu w ciągu kilku minut.

Sierżant Tom O’Dwyer z posterunku w Waterford ostrzega, że jednym celem oszustów jest uzyskanie dostępu do kont bankowych ich ofiar. Dzwoniący mają nadzieję trafić na osoby starsze lub mniej obeznane z najnowszymi technologiami, które obawiając się utraty połączenia internetowego będą skłonne zapłacić wyimaginowane zaległości.

Jednocześnie Garda prosi osoby, które otrzymały podobne telefony o zanotowanie numeru dzwoniącego oraz dokładnej daty i godziny połączenia. Dane te mogą pomóc w ustaleniu danych oszustów i ich szybkim schwytaniu.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.