Garda poszukuje świadków morderstwa

Garda poszukuje świadków
fot. Irish Times

Około godz. 3.40 w Dunmore East zabity został 25-letni mężczyzna. Garda apeluje do świadków tragicznego zdarzenia, które miało miejsce wczoraj w nocy w Dunmore East o kontakt z najbliższym posterunkiem.

Wkrótce po zdarzeniu Garda zatrzymała 17-latka podejrzanego o dokonanie zabójstwa, jednak Garda wciąż poszukuje świadków, którzy pomogliby ustalić przebieg zdarzeń.

Ofiara została znaleziona z ranami kłutymi na krótko przed godz. 4.00 rano na osiedlu Shanakiel w Dunmore East. Mimo udzielenia pomocy na miejscu i szybkiego przewiezienia do szpitala w Waterford, młody mężczyzna zmarł wkrótce potem.

Scena została zabezpieczona przez techników Gardy, którzy badają ślady pozostawione przez ofiarę i sprawcę zabójstwa. Zaledwie kilkanaście minut po zgłoszeniu zdarzenia na Gardę zatrzymany został nastolatek podejrzany o dokonanie zabójstwa.

– Prowadzący śledztwo apelują do świadków oraz wszystkich, którzy mogą wiedzieć cokolwiek o tym zdarzeniu o kontakt z najbliższym posterunkiem Gardy. Szczególnie zwracamy się do osób, które przebywały na osiedlu Shanakiel w Dunmore East w godzinach nocnych i porannych i które mogą posiadać informacje kluczowe do ustalenia przebiegu zdarzeń. Zgłoszenia przyjmowane są na posterunku Gardy w Waterford (051 305300), poprzez anonimową linię zgłoszeniową (1800 666 111) oraz na każdym posterunku Gardy – czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego Gardy.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.