Garda zapobiegła wyścigom kłusaków

Garda zapobiegła wyścigom
fot. Limerick Post

W niedzielę 3 czerwca Garda w Waterford oraz organizacja zajmująca się opieką nad zwierzętami zostały zaalarmowane przez kierowców, którzy zauważyli przygotowania do wyścigów kłusaków na drodze z Waterford do Tramore. Wskutek szybkiej interwencji dwa zaprzęgi zostały zatrzymane przy Ballykinsela, a wyczerpane konie wyprzęgnięte i szczegółowo zbadane.

Jednocześnie Andrew Quinn z Waterford Animal Welfare uważa, że zatrzymane zaprzęgi miały za zadanie jedynie odwrócić uwagę od właściwych wyścigów, które rozegrały się w innym miejscu.

Garda zatrzymała do wyjaśnienia właścicieli koni oraz kilku samochodów, które zablokowały w niedzielę ruchliwą drogę przygotowując ją do wyścigu. Po interwencji Gardy i wolontariuszy z Waterford Animal Welfare wyścigi zostały odwołane.

– Świadomość, tego, że wyścigi kłusaków są niebezpieczne dla koni znacznie ostatnio wzrosła. Ma to związek z udostępnionym w mediach filmem pokazującym słaniającego się z wyczerpania na drodze pod Clonmel – mówi Andrew Quinn. – Na tym samym filmie widać jak kilku mężczyzn wyprzęga zwierzę z zaprzęgu wyścigowego i zostawia go przy ruchliwej drodze. Niestety nie zawsze możemy interweniować odpowiednio wcześnie. Aby zwierze mogło być skonfiskowane właścicielom, musi być ono zaniedbane lub doprowadzone niemal do śmierci.

Konie, które zatrzymano w niedzielę na drodze do Tramore, zostały zwrócone właścicielom po tym jak odpoczęły przez ponad godzinę pod opieką wolontariuszy i Gardy.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.