Garda zaprasza mniejszości w swoje szeregi

Garda zaprasza mniejszościMinister Sprawiedliwości Charlie Flanagan rozpoczął nową kampanię zachęcającą do wstępowania w szeregi Gardy. Kampania ma za zadanie trafić szczególnie do przedstawicieli mniejszości mieszkających w Irlandii.

Zdaniem ministra cięcia budżetowe w okresie recesji spowodowały znaczący spadek liczby funkcjonariuszy. Dodatkowo zamrożenie pensji oraz tymczasowe zamknięcie wyższej szkoły kształcącej gardzistów zniechęciły młodych ludzi do pracy w tym zawodzie. Od chwili ponownego otwarcia szkoły szeregi Gardy zasiliło już niemal 1 800 rekrutów.

– Kolejnych 600 rekrutów ukończy szkolenie jeszcze w tym roku. Oznacza to, że ogólna liczba funkcjonariuszy osiągnie 14 000. Jesteśmy na dobrej drodze do wypełnienia planu osiągnięcia poziomu 15 000 gardzistów w roku 2021 – stwierdził minister Flanagan.

Biorąc pod uwagę planowe odejścia na emeryturę osiągnięcie takiego poziomu zatrudnienia będzie wymagało przyjęcia kolejnych 1 600 gardzistów. Obecna kampania ma za zdanie przyciągnąć tysiące chętnych, spośród których Garda wybierze najlepszych. Kandydaci przyjęci w obecnym naborze trafią do ośrodka szkoleniowego Gardy w Tipperary w drugim kwartale przyszłego roku.

Minister zaprasza mniejszości
– Kariera w Gardzie to wyjątkowo satysfakcjonująca służba. Każdy funkcjonariusz walnie przyczynia się do bezpieczeństwa i rozwoju społeczności, w której działa – mówił minister Flanagan.

Dodał, że każdy z rekrutów będzie mógł, opróćz zwykłej służby na ulicach, specjalizować się w dowolnej dziedzinie. Wśród możliwych specjalizacji minister wymienił między innymi cyberprzestępczość, ochrona dzieci, antyterroryzm, przestępczość zorganizowana czy międzynarodowa przestępczość.

– Garda zawsze starała się być odbiciem społeczności, w których służyła. Dlatego zachęcam szczególnie przedstawicieli mniejszości mieszkających w Irlandii do wstępowania w szeregi tej służby.

Najnowszy nabór otworzy też drogę do pełnej służby także osobom, które do tej były członkami tzw. Garda Reserve i poświęcały swój wolny czas na pomoc funkcjonariuszom. Więcej informacji na temat obecnej rekrutacji można znaleźć na stronie www.publicjobs.ie.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.