Gavin Duffy otrzymał rekomendację od radnych w Waterford

Gavin Duffy
fot. Independent.ie

W ubiegły piątek biznesmen Gavin Duffy został oficjalnie czwartym kandydatem w nadchodzących wyborach prezydenckich w Irlandii. Uzyskał on rekomendację radnych z Waterford, a wcześniej podobnego poparcia udzielili mu radni w hrabstwach Meath, Carlow i Wicklow.

W piątkowym głosowaniu, które nastąpiło po prezentacji kilku kandydatów, Gavin Duffy otrzymał 14 głosów. Jego główna konkurentka do nominacji w Waterford – Gemma O’Doherty – zaledwie dwa. Według irlandzkiej ordynacji wyborczej kandydaci w wyborach prezydenckich muszą uzyskać poparcie przynajmniej czterech samorządów lub 20 parlamentarzystów.

Gavin Duffy uzyskał poparcie od radnych z różnych partii. Jak sam mówi, nie jest związany z żadną opcją polityczną i w swojej prezentacji nie odwoływał się do żadnej konkretnej partii ani do konkretnych polityków. Po oficjalnym otrzymaniu nominacji stwierdził, że jest gotowy na kampanię wyborczą i nie może doczekać się rozpoczęcia rywalizacji z innymi kandydatami.

Dotychczas zgłoszeni kandydaci to obecny prezydent Michael D. Higgins, założycielka Pieta House Joan Freeman oraz inny biznesmen Sean Gallagher. W najbliższych dniach swojego własnego kandydata ma zgłosić także partia Sinn Fein. Wybory prezydenckie w Irlandii zaplanowano na piątek 26 października. W najbliższych tygodniach można się spodziewać intensywnej kampanii wyborczej w całym kraju.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.