Gorzelnia z Kilmacthomas wypuściła Natterjack Whiskey

Nutterjack Whiskey
fot. Gortinore Distillers

Gortinore Distillers, firma która chce wkrótce zamienić budynek dawnego młyna, The Old Mill, w Kilmacthomas w nowoczesną gorzelnię i rozlewnię whiskey, wypuściła Natterjack Whiskey. Jest to mieszkanka amerykańskiej i irlandzkiej whiskey, którą właściciele gorzelni mają nadzieję wstrząsnąć całym sektorem.

Niedawno firma Gortinore Distillers kupiła budynek starego młyna w Kilmacthomas, który zostanie wkrótce wyremontowany i przystosowany do produkcji whiskey. W budynku ma również powstać muzeum pokazujące proces powstawania whiskey oraz prezentujące historię gorzelnictwa w regionie Waterford.

W gorzelni, która będzie jedyną w Irlandii mieszczącą się w ponad 150-letnim budynku, ma docelowo zostać zatrudnionych 15 osób. Część inwestycji ma zostać sfinansowana z dochodów ze sprzedaży Natterjack Whiskey.

Jest to nietypowa whiskey tworzone przy pomocy tradycyjnych amerykańskich i irlandzkich metod. Whiskey najpierw leżakuje w beczkach po burbonie, a następnie jest przelewana do tradycyjnych dębowych beczek. Zdaniem koneserów taki proces nadaje jej wyjątkowy smak.

– Natterjack Whickey to elegancka odpowiedź na potrzeby kolejnego pokolenia miłośników tego trunku. Chcieliśmy połączyć tradycje z obu stron Atlantyku i stworzyć coś absolutnie wyjątkowego. Jesteśmy gorzelnią, która nie boi się eksperymentów i mamy nadzieję, że nasza whiskey przypadnie wszystkim do gustu – mówi Aidan Mehigan, współwłaściciel Gortinore Distillers.

Mieszkańcy Kilmacthomas cieszą się, że budynek starego młyna w końcu zostanie wykorzystany i zagospodarowany. Ponad 10 lat temu został on przejęty przez władze samorządowe i od tamtej pory starano się znaleźć inwestora zainteresowanego jego wykorzystaniem. Gortinore Distillers zachowa charakter budynku i stworzy w nim coś wyjątkowego.

Właściciele gorzelni mają nadzieję, że przy okazji uda im się zachęcić inne firmy do inwestowania w Kilmacthomas lub okolicach. Ich zdaniem bliskość popularnej trasy spacerowo-rowerowej Waterford Greenway sprawia, że ten region będzie coraz częściej odwiedzany przez turystów.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.