Harvest Festival już za tydzień

Harvest Festival
fot. Harvest Festival

Już w następny weekend, w dniach 7-9 września w Waterford odbędzie się 10. Harvest Festival. Tradycyjnie będzie to okazja, by poznać licznych lokalnych producentów żywności, a także wziąć udział w licznych imprezach towarzyszących. W tym roku organizatorzy przygotowali szlak, którym będzie można przejść z Arundel Square, przez John Roberts Square, O’Connell Street, Ballybricken, Apple Market, aż do The Mall, by skorzystać ze wszystkich festiwalowych atrakcji.

Jak zwykle festiwal zaoferuje market, na którym swoje produkty będą prezentować lokalni producenci żywności. Ponadto będzie można wziąć udział w licznych pokazach i warsztatach kulinarnych, czy posłuchać dobrej muzyki. Organizatorzy zapewniają, że każdy z miejscowych czy przyjezdnych smakoszy znajdzie w tym czasie coś dla siebie.

Najmłodsi na pewno ucieszą się ze specjalnej strefy na O’Connell Street, gdzie swoje produkty będą prezentowali i sprzedawali producenci słodyczy. Dla tych, którzy nie będą mieli dość słodkości atrakcją będzie niewątpliwie pokaz robienia czekolady, prowadzony przez Caroline Stafford z Cocoa Cookhouse w centrum handlowym City Square.

Na George’s Street naukowcy z Waterford Institute of Technology (WIT) zaproszą na warsztaty pokazujące użycie jedzenia w nauce lub wykorzystanie nauki w produkcji jedzenia. Dla spragnionych bardziej duchowej strawy Garter Lane przygotowało sztukę teatralną, seans filmowy i wykłady związane z jedzeniem.

Harvest Festival
fot. Colin Shanahan
Dla każdego coś miłego

Na Ballybricken, gdzie w przeszłości odbywały się targi żywym inwentarzem, stanie mała wioska, w której spotkać będzie można żywe zwierzęta z Agri Aware Mobile Farm i The National Reptile Zoo. Będzie tam można spotkać nie tylko zwierzęta gospodarskie, ale też jaszczurki, węże czy pająki. Natomiast specjaliści z Mayfield Birds of Prey będą pokazywać na żywo i opowiadać o sztuce sokolnictwa oraz tradycjach polowań z ptakami drapieżnymi.

Dla miłośników nieco mniejszych zwierząt w specjalnym namiocie przygotowany zostanie pokaz pszczelarstwa, który poprowadzą członkowie stowarzyszenia East Waterford Bee Keepers. Także na Ballybricken zorganizowane zostanie ogromne stoisko z zabawkami i atrakcjami dla najmłodszych uczestników festiwalu.

Harvest Festival od samego początku wspiera lokalnych producentów żywności oraz promuje zdrowe odżywianie. Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku organizatorzy nawiązali współpracę z GROW HQ. W siedzibie organizacji w Ardkeen odbywać się będzie część warsztatów i wykładów poświęconych zdrowemu odżywianiu i zdrowemu stylowi życia. Z okazji festiwalu szef kuchni GROW HQ, JB Dubois, przygotował specjalne menu. Odwiedzający kawiarnię w Ardkeen będą mogli nie tylko spróbować specjalnych przysmaków, ale także wziąć udział w warsztatach i nauczyć się samemu robić cydr, przyrządzać potrawy z wodorostów czy poznać tajniki dekorowania dań.

Imprezy festiwalowe będą trwały przez cały weekend a szczegółowy program można zobaczyć na stronie Harvest Festival. Organizatorzy polecają też śledzić ich strony na Facebooku i Twitterze, gdzie będą zamieszczane bieżące informacje na temat festiwalu.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.