Inwestor przerywa milczenie w sprawie Północnego Nabrzeża

Północnego Nabrzeża
fot. WLR FM

Po raz pierwszy od chwili kiedy ogłoszono plany przebudowy Północnego Nabrzeża, saudyjski inwestor Falcon Real Estate Development wydał publiczne oświadczenie dotyczące inwestycji w Waterford. W oświadczeniu firma zapewnia o swoim zaangażowaniu zarówno w projekt przebudowy Północnego Nabrzeża, jak i w stworzenie centrum handlowego przy Michael Street.

W oświadczeniu czytamy między innymi, że Falcon RED chce stworzyć „prawdziwe centrum biznesowo-handlowe i sprawić, by Waterford było jednym z najczęściej odwiedzanych miast Irlandii”. Inwestor zapewnia, że pierwsze prace przygotowawczo-budowlane rozpoczną się już w ostatnim kwartale tego roku.

– Północne Nabrzeże w Waterford to strefa przeznaczona pod strategiczne inwestycje zgodnie z rządowym planem sformułowanym w roku 2016. Dzięki naszej inwestycji powstaną tam zarówno sklepy, jak i hotele, restauracje, a także centrum turystyczne dla całego regionu. Dodatkowo planujemy utworzenie przestrzeni biurowej oraz 300 mieszkań z widokiem na rzekę – czytamy w oświadczeniu.
Waterford regionalnym liderem

Zdaniem Falcon RED Waterford ma szansę stać się liderem rozwoju regionalnego. Inwestycja ma zapewnić nie tylko rozwój samego miasta, ale całego regionu, głównie dzięki napływowi nowych firm, a także turystów. Inwestor zapewnia, że będzie ściśle współpracował z władzami samorządowymi i lokalnymi społecznościami przy określaniu potrzeb i potencjalnych zmian w planowanych inwestycjach.

– Przebudowa nabrzeża będzie stanowiła kluczowy element rozwoju Waterford i całego regionu. Łączna wartość inwestycji ma sięgnąć 350 milionów euro w ciągu najbliższych pięciu lat, a docelowo ma ona zapewnić 2 300 nowych miejsc pracy plus około 4 500 miejsc pracy w firmach współpracujących przy inwestycji – napisano w oświadczeniu Falcon RED.

Już w drugim kwartale tego roku firma ma złożyć wniosek do Wydziału Planowania i przedstawić szczegółowe plany inwestycyjne, a w trzecim kwartale spodziewany jest wniosek władz samorządowych dotyczący przebudowy systemu komunikacyjnego związanej z inwestycją na Północnym Nabrzeżu. Jeśli wnioski zostaną zaaprobowane, prace przygotowawcze rozpoczną się już pod koniec tego roku a w drugim kwartale 2020 rozpocznie się budowa mostu pieszego z centrum Waterford na Ferrybank. Zakończenie pierwszej fazy inwestycji spodziewane jest w ciągu trzech lat od jej rozpoczęcia.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.