Iverk Show zaprasza w najbliższą sobotę

iverk show
fot. Kilkenny People

W najbliższą sobotę na polach pod Piltown odbędzie się Iverk Show, czyli jeden z największych rolniczych festynów w Irlandii. Organizatorzy zapowiadają tradycyjnie liczne atrakcje, tłumnie odwiedzane co roku przez licznych gości.

Jednym z najważniejszych punktów programu jest wybór najlepszych, najbardziej dorodnych i najładniejszych warzyw, owoców i kwiatów. Mimo suszy, która nawiedziła w tym roku Irlandię zgłoszenia konkursowe nie odbiegają jakością od lat poprzednich. Organizatorzy twierdzą, że otrzymali podobną liczbę zgłoszeń i że nadal można się spodziewać niezwykłych osiągnięć rolniczych.

W ubiegłym roku furorę robiły choćby 60-centymetrowe marchewki czy ważąca 60 kilogramów dynia. O tym, kto zdobędzie nagrodę dla najlepszych warzyw, kwiatów i owoców przekonamy się już w najbliższą sobotę. Organizatorzy zapowiadają, że mimo niesprzyjającej pogody można spodziewać się kolejnych rekordów.

W konkursie przewidziano także specjalne kategorie dla dzieci, które same hodują warzywa, owoce czy kwiaty. Ich kompozycje będzie oceniać specjalne jury, biorące pod uwagę jakość produktów oraz zaawansowanie samych kompozycji.

Kulinarne atrakcje

Oprócz typowo rolniczych stoisk będzie można także spróbować doskonałych potraw oferowanych przez kilkadziesiąt stoisk. Dodatkową atrakcją będą pokazy kulinarne skupiające się na lokalnych produktach. Ponadto będzie można spróbować dań przygotowanych przez młodych kucharzy biorących udział w finale ogólnokrajowego konkursu Home Cook Junior Championship.

Celem samego konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania tajników kuchni, oraz do korzystania z produktów wyhodowanych lokalnie. Zgodnie z zasadami konkursowymi na 10 dni przed finałem młodzi kucharze poznali produkty, z których będą musieli stworzyć unikatowe dania. Przygotowanie i gotowanie będzie odbywało się na oczach publiczności oraz widzów oglądających bezpośrednią transmisję na TV3. Zwycięzca otrzyma czeka na 4 000 euro.

To tylko nieliczne atrakcje jakie czekają na odwiedzających Iverk Show. Organizatorzy obiecują, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, i że będzie to jeden z tych festynów, na których nie da się nudzić. Iverk Show rozpocznie się na polach pod Piltown już o godz. 9.00 i potrwa do późnych godzin popołudniowych.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.