Jedenaście nagród dla lokalnych producentów żywności

Jedenaście nagród
fot. Noel Browne

Na niedawno zakończonych targach krajowych żywności Blas na hEireann firmy z Waterford otrzymały aż jedenaście nagród za wyjątkowe produkty żywnościowe. Nagrody te są najważniejszymi wyróżnieniami branżowymi w Irlandii, a sukces lokalnych firm ma szansę znacząco poprawić ich sytuację na rynku.

Firmami, które otrzymały prestiżowe nagrody są: Dawn Meats, Dessert First, Pip and Pear Chilled Baby Food, Carters Chocolate Cafe, Granville Hotel, Coffee House Lane, Pure Food Company, The Hartrey Kitchen, Legacy Irish Cider, The Sea Gardener oraz Mezze.

Do konkursu zgłosiło się w sumie 2 500 firm produkujących lub sprzedających żywność, a spośród nich do finału przeszło zaledwie 350. Finaliści spotkali się na targach żywności w Dingle, gdzie sędziowie dokonali ostatecznego wyboru najlepszych produktów.

W trakcie finału sędziowie musieli spróbować ponad 4 000 próbek przygotowanych przez organizatorów targów. Sami sędziowie zostali wybrani spośród znanych kucharzy, naukowców, dystrybutorów żywności oraz gospodyń domowych.

Po zakończeniu konkursu i ogłoszeniu wyników Artie Clifford, pomysłodawca Blas na hEireann, stwierdził, że od kilku lat notuje nieustający wzrost standardów w branży spożywczej. Jego zdaniem producenci coraz bardziej starają się stworzyć zdrowe i smaczne produkty, które utrzymują wysoką jakość.

Firmy, które zwyciężają podczas tych prestiżowych targów mają szansę na poważne kontakty z sieciami dystrybucyjnymi takimi jak SuperValu, jednym ze sponsorów konkursu.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.