Jubileuszowy bieg Solas wielkim sukcesem

Solas
fot. Solas

Rekordowa liczba ponad 2 600 osób wzięła udział w 10. biegu na rzecz organizacji charytatywnej Solas, który został zorganizowany w ubiegłą niedzielę w Waterford. Ulice miasta zostały dosłownie zalane przez ubranych w pomarańczowe koszulki biegaczy i chodziarzy, którzy tym samym uczcili pamięć wszystkich walczących z rakiem.

Niedzielny poranek zaskoczył uczestników i organizatorów piękną, słoneczną pogodą, która stanowiła doskonałe uzupełnienie biegu oraz festynu w People’s Park. Sam bieg rozpoczął się na The Quay o godz. 12.30, natomiast pierwsi biegacze pojawili się na mecie w parku już pół godziny później. W tym roku uczestnicy mieli do przebycia, biegnąć lub idąc, nową 10-kilometrową trasę prowadzącą ulicami Waterford.

Wyjątkowe wsparcie
– Atmosfera przez cały dzień była naprawdę niezwykła. Dało się odczuć, że to wyjątkowa, jubileuszowa impreza. Organizujemy ten bieg od dziesięciu lat i co roku otrzymujemy ogromne wsparcie od mieszkańców całego regionu. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy angażują się w zbiórkę pieniędzy na ten szczytny cel – mówiła po biegu Dee Jacques, szefowa Solas Cancer Support Centre.
Solas
fot. ZHP Waterford

Stwierdziła również, że niedzielna impreza nie odbyłaby się gdyby nie ogromne wsparcie ze strony sponsorów – Datapac i Beat FM – oraz licznych wolontariuszy. Jednym z tych ostatnich był radny Eddie Mulligan, który na koniec imprezy pogratulował wszystkim uczestnikom, którzy wsparli Solas.

W tegorocznym biegu był również akcent polski, gdyż wzięła w nim lokalna drużyna harcerska 3DH Dęby z Waterford pod wodzą druhny Renaty Zasady. Przed biegiem harcerze i harcerki z drużyny zbierali datki przekazane potem na rzecz Solas.

Centrum wsparcia osób chorych na raka Solas powstało w Waterford siedem lat temu właśnie dzięki zbiórkom prowadzonym przez wolontariuszy. Do tej pory organizacja utrzymuje się wyłącznie z datków i wsparcia sponsorów. Jednocześnie udziela darmowego wsparcia osobom chorym na raka lub ich rodzinom. Doroczny bieg ulicami Watrerford to główna impreza, w trakcie której można wesprzeć Solas.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.