Kilbarry szykuje się na dużą inwestycję

KilbarryDzięki wsparciu z Local Infrastructure Housing Activation Fund (LIHAF) w wysokości 3,3 miliona euro okolice Kilbarry mają szansę stać się atrakcyjnym inwestycyjne terenem, na którym powstanie duże osiedle. Fundusz, który zapewni finansowanie przebudowy infrastruktury pozwoli na budowę nowej drogi pomiędzy rondem Six Cross Roads a Lacken Road. 

Przy nowej drodze, na 30-hektarowej działce powstanie duże osiedle, na którym znajdzie się około 800 domów i mieszkań, dom opieki, centrum medyczne, kawiarnia, restauracja oraz przedszkole z miejscami dla 150 dzieci. Łączna wartość spodziewanej inwestycji przekroczy prawdopodobnie 100 milionów euro.

Fundusz infrastrukturalny zostanie uruchomiony dzięki staraniom radnego Johna Cumminsa, który lobbował w tej sprawie od marca 2017 roku.

– Pieniądze na funduszu były zamrożone od bardzo dawna i najwyższa pora, by zacząć ich używać. Wiem, że uruchomienie funduszu zajęło dużo czasu, ale teraz sprawy potoczą się dużo szybciej i już niedługo możemy spodziewać się dużych inwestycji w tym rejonie – mówi radny Cummins. 

Potencjalni inwestorzy już złożyli wnioski o pozwolenia na budowę domów i bloków mieszkalnych na planowanym osiedlu. Ich zdaniem, dzięki wsparciu z LIHAF potencjalni nabywcy mogą liczyć na znaczące zniżki (do 6 000 euro) przy kupnie domów i mieszkań.

Pierwsze pozwolenia zostaną prawdopodobnie wydane już w w tym tygodniu, a prace budowlane przy pierwszym z osiedli mają szansę rozpocząć się już w lipcu. Przed końcem roku zostaną prawdopodobnie wydane też  pozwolenia na budowę centrum medycznego, domu opieki i przedszkola.

– Od dłuższego czasu widać wyraźnie, że Waterford staje się coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów. Osiedle takie jak powstanie na Kilbarry to tylko jeden z wielu przykładów inwestycji, które pozwolą na szybszy rozwój miasta. W pierwszej fazie budowy powstanie nawet 800 domów i mieszkań, a dalsze plany mówią o kolejnym 1 000 w ciągu najbliższych lat – mówi radny Cummins.

Dzięki funduszowi inwestycyjnemu władze Waterford będą mogły stworzyć infrastrukturę pozwalającą na rozwój tego obszaru miasta.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.