Kirsten Mate Maher zdobyła tytuł Róży z Tralee

tytuł Róży z Tralee
fot. Irish Times

Kirsten Maté Maher z Mullinavat zdobyła tytuł Róży z Tralee w najbardziej prestiżowym irlandzkim konkursie piękności. Chociaż formalnie mieszka w hrabstwie Kilkenny, to w konkursie reprezentowała Waterford. Kirsten, która jest córką Zambijczyka i Irlandki jest pierwszą w historii Różą z Tralee z afrykańskimi korzeniami.

Jej zwycięstwo oznacza, że ten prestiżowy tytuł trafia do Waterford po raz trzeci. 21-letnia Kirsten na codzień pracuje jako stylistka, a do konkursu zgłosiła się za namową rodziny i przyjaciół. Po otrzymaniu korony stwierdziła, że jest to wyjątkowe wyróżnienie, za które chciałby podziękować wszystkim bliskim.

– Jest to też wyraz tego jaką drogę przeszłam w swoim życiu. Jeszcze w szkole podstawowej i średniej byłam jedyną osobą z ciemną karnacją. Przez długi czas starałam się wyprostować włosy i rozjaśnić cerę makijażem, aby pasować do koleżanek. Dopiero później zdałam sobie sprawę, że moje kręcone włosy są wyjątkowe i że tak naprawdę nie muszę się zmieniać, ani do nikogo dopasować – mówiła Kirsten.

Jej zdaniem samo społeczeństwo irlandzkie także znacząco się zmieniło, chociaż do dziś często padają pod jej adresem pytania o jej „prawdziwą” narodowość.

– Niektórzy nie potrafią uwierzyć, że ktoś z takim odcieniem skóry jak mój może być rodowitym Irlandczykiem. Ja zdecydowanie czuję się Irlandką z krwi i kości, jest to coś co mnie określa i czego się nie wyrzeknę. Uważam, że nie powinno się poddawać w wątpliwość czyjejś tożsamości tylko z powodu jego wyglądu – mówiła Kirsten po otrzymaniu korony.

Według niej konkurs Róż z Tralee nie jest typowym konkursem piękności, bo nie wybiera się w nim najpiękniejszych dziewczyn, a raczej ukazuje piękno prawdziwej kobiecości. Był to także jeden z powodów, dla których zdecydowała się wziąć udział w tym konkursie.

Jej zdaniem wszystkie uczestniczki były wyjątkowe i każda zasługiwała na zwycięstwo. Tym większe było jej zaskoczenie, kiedy to ona została wymieniona jako zwyciężczyni.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.