Waterford szykuje się na kolejny Maraton Wikingów

kolejny Maraton Wikingów
fot. Discover Ireland

W sobotę 30 czerwca po raz siódmy wystartuje w Waterford Maraton Wikingów, a organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna impreza będzie wyjątkowa. Podobnie jak w latach ubiegłych biegacze będą się ścigać na trasie ćwierć-, pół- i pełnego maratonu.

W tym roku organizatorzy wyznaczyli nową trasę, która poprowadzi nie tylko przez dwa lokalne mosty na rzece Suir – w centrum Waterford i ten na obwodnicy – ale także przebiegnie fragmentem Waterford Greenway. Biegacze będą mieli nawet okazję odwiedzić Mount Congreve Gardens.

Na trasie maratonu rozmieszczone zostaną punkty pomocy medycznej oraz liczne stanowiska z wodą, a także kilka scen, na których DJ-e i zespoły będą umilały uczestnikom bieg. Rejestracja do biegu jest nadal otwarta na stronie www.waterfordvikingmarathon.com, ale organizatorzy zachęcają do jak najwcześniejszej rejestracji. Od czwartku 28 czerwca uczestnicy będą mogli odbierać swoje pakiety startowe z kampusu sportowego WIT w Carriganore.

Start biegu przewidziany jest na godz. 9.00 z The Mall w Waterford i w tym roku dotyczy on także tych uczestników, którzy będą szli w maratonie. Organizatorzy tłumaczą to tym, że trasa maratonu przebiega przez obwodnicę Waterford, a operator mostu na obwodnicy zgodził się go zamknąć jedynie do godz. 11.00. Wszyscy, którzy nie zdążą przeprawić się przez most do tego czasu, zostaną przewiezieni na dalszą część trasy. Sam maraton potrwa oficjalnie 6 godzin, co oznacza, że zakończy się o godz. 15.00.

Rodzinna impreza

Organizatorzy apelują do osób biegnących wolno lub tych idących o ustępowanie miejsca szybszym biegaczom oraz o unikanie chodzenia w dużych grupach, które trudno wyminąć biegnącym.

Podobnie jak w latach ubiegłych meta Maratonu Wikingów będzie ustawiona w kampusie sportowym WIT w Carriganore. Biegacz oraz osoby na nich czekające będą mogły tam uczestniczyć w festynie sportowym. Uczestnicy biegu mogą spodziewać się gorącego powitania na mecie, a ci wyjątkowo zmęczeni biegiem będą mogli skorzystać z opieki medycznej oraz pomocy fizjoterapeutów. Każdy z zarejestrowanych uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Organizatorzy nadal przyjmują też zgłoszenia od osób chętnych pomóc w obsłudze maratonu. W sumie na trasie biegu stanie niemal 400 obsługujących. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem volunteer@waterfordvikingmarathon.com.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.