Komunikacyjne pandemonium na Dunmore Road

Komunikacyjne pandemonium
fot. Pixabay.com

Coraz większy ruch samochodowy na Dunmore Road powoduje coraz większe korki i problemy, które niektórzy radni określają wprost jako komunikacyjne pandemonium. Na ostatnim posiedzeniu rady miasta i hrabstwa radni wezwali wydział odpowiedzialny za drogi do opracowania planu poprawy sytuacji.

Radny Eddie Mulligan wyraźnie wskazał ronda przy barach Uluru i Oskars jako najbardziej newralgiczne punkty na Dunmore Road. Jego zdaniem właśnie tam należałoby skupić działania mające na celu usprawnienie ruchu samochodowego.

Jego zdaniem także zbyt długie cykle świateł na przejściach dla pieszych oraz niejasne oznaczenia poziome przyczyniają się do komunikacyjnego chaosu i zwiększają korki. Ponadto słabe wykorzystanie transportu publicznego powoduje, że z roku na rok po Dunmore East jeździ coraz więcej samochodów.

– Zgodnie z wynikami spisu powszechnego populacja Waterford wzrosła o 4% w ciągu czterech lat, natomiast system drogowy nie został znacząco rozbudowany. Mam wrażenie, że należy wprowadzić w życie plan przebudowy całego ciągu komunikacyjnego od Passage Cross aż do The Mall, ze szczególnym uwzględnieniem skrzyżowania Lombard Street – stwierdził radny Mulligan.
Miasto się korkuje

Z jego zdaniem zgadza się radna Mary Roche, która także uważa, że cykle zmiany świateł powinny zostać zmienione, aby ruch samochodów był płynniejszy.

– Ponadto należy przyjrzeć się oznaczeniom pasów ruchu, które mogą mylić niektórych kierowców. Dla przykładu, na rondzie przy Cove Bar namalowany jest jeden pas ruchu podczas gdy swobodnie zmieściłyby się tam dwa. Kierowcy często nie wiedzą, jak mają się ustawić do skrętu. Także małe rondo przy centrum handlowym w Ardkeen jest zatłoczone praktycznie przez cały dzień. Obawiam się, że wypadek dosłownie wisi tam na włosku – mówi radna Roche.

Jej zdaniem należy także zająć się skrzyżowaniem Waterside z Catherine Street, które stało się dość niebezpieczne po otwarciu nowego parkingu.

– Coraz więcej kierowców korzysta z parkingu przy Waterside i skrzyżowanie przy sądzie stało się dość zatłoczone w ciągu dnia. Sytuacji nie poprawiają samochody parkujące przy samym sądzie, czasami ograniczające widoczność wyjeżdżającym z Waterside w Catherine Street – stwierdziła radna Roche.

Fergus Galvin z wydziału zajmującego się między innymi sprawami komunikacyjnymi potwierdził, że władze miasta pracują nad rozwiązaniami krótko- i długofalowymi. Jego zdaniem budowa kolejnego mostu na wysokości szpitala w dużej mierze rozwiązałaby problemy z zakorkowaniem Dunmore Road.

– W porównaniu z innymi miastami Waterford jest nadal dość przejezdne, a poziom ruchu kołowego relatywnie niski. Jednak przyznaję, że Dunmore Road może być na granicy „przejezdności” i wkrótce trzeba będzie podjąć zdecydowane kroki mające na celu rozwiązanie tego problemu. Od zakończenia recesji ruch kołowy w mieście i okolicach systematycznie wzrasta, szczególnie na drogach dojazdowych do Waterford – Cork Road, Dunmore Road czy Tramore Road – stwierdził Galvin.

Dodał, że w tej chwili trwa ocena sytuacji na skrzyżowaniu Waterside z Catherine Street po otwarciu nowego parkingu. Wkrótce radnym zostanie przedstawiony raport oraz proponowane rozwiązania.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.