Kradzieże plagą na parkingu przy Mahon Falls

parkingu przy Mahon FallsWłamania do samochodów na parkingu przy Mahon Falls stały się prawdziwą plagą, a niedawno złodzieje ukradli nawet znak ostrzegający przed… kradzieżami z samochodów. Turyści licznie odwiedzający słynny wodospad, lokalni radni i mieszkańcy okolic zgodnie twierdzą, że sytuacja wymyka się spod kontroli.

Radny Liam Brazil otrzymał informację, że niedawno włamania dokonano do samochodu „znanego Amerykanina”, który zwiedzał Góry Comeragh. Radny nie może ujawnić kim konkretnie była ofiara włamania, ale jego zdaniem wydarzenie to może poważnie zniechęcić wielu turystów.

– Mogę jedynie powiedzieć, że ów turysta jest związany ze służbami policyjnymi. Był zaskoczony tym, że kradzieże zdarzają się w takim miejscu oraz że nie ma tam żadnych ostrzeżeń – mówi radny Brazil.

Amerykanin stracił paszport i inne dokumenty, portfel z kartami kredytowymi oraz kilka drobiazgów zostawionych w samochodzie. Jak sam twierdził, gdyby na parkingu były widoczne ostrzeżenia przed kradzieżami, nie zostawiłby w samochodzie  żadnych cennych rzeczy.

Tablice ostrzegawcze pojawiły się na parkingu przy Mahon Falls po raz pierwszy około 10 lat temu z inicjatywy radnego Brazila. Są one regularnie kradzione lub niszczone, a lokalne władze często zwlekają z ich ponownym zawieszeniem.

Mieszkańcy okolic twierdzą, że kradzieży dokonują przeważnie te same grupy i zamontowanie monitoringu mogłoby skutecznie zniechęcić złodziei. Niestety obecnie lokalne władze nie dysponują pieniędzmi na taką inwestycję.

Mieszkańcy zaapelowali także do radnych o budowę nowych zatoczek umożliwiających mijanie się samochodów na wąskiej górskiej drodze. Wodospad oraz trasa widokowa w Górach Comeragh stają się coraz popularniejsze i często samochody turystów blokują lokalne drogi dojazdowe do Mahon Falls.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.