Lotnisko otrzymało dotację na utrzymanie ratowników

lotnisku w Waterford
fot. South East Radio

Minister stanu John Halligan potwierdził, że rząd przyznał lotnisku w Waterford dotację celową w wysokości 375 000 euro. Fundusze przeznaczone są na utrzymanie służb ratowniczych mających swoją siedzibę na lotnisku. W najbliższych tygodniach rząd ma także podjąć ostateczną decyzję dotyczącą dofinansowania do wydłużenia pasa startowego na lotnisku w Waterford.

Lotnisko, z którego ostatnie linie lotnicze wycofały się w połowie 2016 roku wciąż obsługuje loty ratownicze oraz czarterowe. W najbliższym czasie w Waterford ma także powstać akademia pilotażu, która w ciągu pięciu lat ma wykształcić w sumie 450 pilotów.

W sumie od roku 2007 lokalne lotnisko otrzymało dotacje w wysokości 10 milionów euro, które pozwoliły mu zachować funkcjonalność. Władze portu lotniczego twierdzą, że infrastruktura jest utrzymywana w ciągłej gotowości a lotnisko może w każdej chwili zacząć przyjmować regularne loty.

– Decyzja o dofinansowaniu pozwoli utrzymać pełną funkcjonalność lotniska, a także umożliwi szkolenia pilotów w nowo powstającym centrum szkoleniowym. Jednocześnie nadal konieczny jest lobbying na rzecz przedłużenia pasa startowego, który jest konieczny w planie rozwoju lotniska. Tylko w ten sposób można do Waterford ściągnąć większe linie lotnicze, które zaczną oferować regularne loty. Dłuższy pas startowy to warunek konieczny dla przetrwania lotniska w Waterford – mówi minister Halligan.

Władze lokalne starają się o dofinansowanie w wysokości 5 milionów euro na wydłużenie pasa startowego. Dodatkowo z budżetu lokalnego zostaną wyasygnowane 2 miliony euro jeśli rząd w Dublinie zdecyduje się wesprzeć projekt. Ponadto kolejne 5 milionów euro będzie pochodziło od inwestorów prywatnych, którzy także oczekują na ostateczną decyzję rządu, która ma zapaść w pierwszych tygodniach przyszłego roku.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.